طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی شما لازم است یک تجربه کاربری عالی در همه دستگاه ها ارائه دهد.

آیا می دانید که ۷۵ درصد از مشتریان، اعتبار شرکت شما را براساس طراحی سایت شما قضاوت می کنند؟

وب سایت خود را به عنوان بهترین نماینده فروش خود در نظر بگیرید.

آیا کاربران شما را جذب می کند؟ آیا به آنها ارزش و انگیزه ای برای تعامل با برند شما می دهد؟ آیا پیشنهاد شما را به وضوح و کارآمد بیان می کند؟

اگر به دنبال بهبود طراحی سایت شرکتی فعلی خود یا ایجاد یک وب سایت جدید هستید، به جای درستی آمده اید. در این مقاله، به بررسی طراحی وب شرکتی می پردازیم تا رویکرد سفارشی را با الگو مقایسه کنیم، نمونه های الهام بخش سایت تجاری را به اشتراک بگذاریم، و فرآیند و ملاحظات ایجاد سایت شرکتی شما را توضیح دهیم.

طراحی سایت شرکتی چیست؟

طراحی سایت شرکتی فرآیند طراحی و توسعه یک وب سایت تجاری است تا به عنوان ستونی از حضور آنلاین یک شرکت عمل کند. وب سایت شرکتی نباید با وب سایت تبلیغاتی اشتباه گرفته شود، تمرکز وب سایت شرکتی به جای تمرکز بر محصول یا برند فرعی، تبلیغ کل شرکت است. در حالی که وب سایت های تبلیغاتی بر محصولات یا خدمات خاصی متمرکز هستند، وب سایت شرکتی محصولات را تبلیغ یا بازاریابی نمی کند، بلکه بر عملکرد تجاری، اخبار شرکت، کارکنان و مسئولیت اجتماعی تاکید دارد. هدف اصلی طراحی سایت شرکتی بازتاب موفقیت شرکت، تقویت شهرت آن، ایجاد اعتماد و اطلاع رسانی درباره خدمات و محصولات است – اما تمرکز بر آنها نیست.

قالب در مقابل طراحی وب سفارشی: کدام یک را لازم است برای وب سایت شرکتی خود انتخاب کنید؟

انواع خدمات ساخت وب سایت هستند که به شما امکان می دهد سایت خود را با استفاده از یک قالب در عرض چند ساعت طراحی کنید. برخی از این خدمات قالبی عبارتند از:

 • Wix
 • وردپرس
 • Weebly
 • اسکوئر اسپیس
 • Shopify (برای وب سایت های تجارت الکترونیک)

بزرگترین مزیت این پلتفرم ها مقرون به صرفه بودن و کاربرپسند بودن آن هاست که به شما امکان می دهد وب سایتی برای کسب و کار خود ایجاد کنید، حتی اگر هیچ مهارت طراحی وب یا کدنویسی ندارید.

از قضا این بزرگترین نقطه ضعف این پلتفرم ها نیز هست.

ماهیت DIY آنها به این معنی است که شما به احتمال زیاد به وب سایتی خواهید رسید که برای تبدیل بهینه نیست و دارای عملکرد محدودی است. بدترین سناریو این است که به وب سایتی ختم شود که از رقبای شما متمایز نیست – در نهایت، فقط تعداد زیادی قالب برای انتخاب وجود دارد، به این معنی که طراحی وب شما دقیقا منحصر به فرد نخواهد بود.

 اگر درباره راه اندازی وب سایت حرفه ای که برای SEO و تبدیل بهینه شده باشد جدی هستید، ممکن است بخواهید با یک شرکت طراحی وب حرفه ای کار کنید که وب سفارشی تولید می کنند. کارشناسان طراحی وب توانایی آن را دارا هستند که به شما کمک کنند و وب سایتی بسازید که متناسب با نیازهای شرکت شما و مخاطبان هدف باشد تا به شما در رشد آنلاین برندتان کمک کند.

اگرچه کار با آژانس های طراحی وب نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارد، اما متوجه خواهید شد که پولی که برای خدمات طراحی سایت شرکتی حرفه ای خرج می کنید ارزشش را دارد. وب سایت سفارشی منحصر به فرد است، نه تنها از نظر عملکرد، بلکه در نحوه زنده کردن ارزش پیشنهادی یک شرکت، چیزی که به طور معمول با یک الگو قابل دستیابی نیست. وب سایت های شرکتی فقط برای مشتریان و مصرف کنندگان در نظر گرفته نمی شوند. درمقابل، آنها همچنین لازم است به عنوان ابزاری عمل کنند که ارزش، ماموریت و دستاوردهای شرکت شما را به سهامداران، سرمایه گذاران و شرکای شما منتقل می کند و در عین حال محتوای آموزشی ارائه می دهد که به شما در ایجاد رهبری فکری کمک می کند.

در سایان وب SAYAN-WEB.COM کارشناسان ما از بینش های مبتنی بر دیتا برای طراحی هر بخش از سایت سفارشی شما استفاده می کنند.

ایجاد وب سایت شرکتی: ملاحظات و مراحل کلیدی

چه در حال ساخت وب سایت برای بانک، هتل، شرکت تولیدی یا موارد دیگری باشید، چندین نکته است که لازم است قبل از شروع فرآیند ایجاد، آن را در نظر بگیرید.

۱- پژوهش درباره مخاطبان موردنظر

اولین مرحله از فرآیند ایجاد سایت این است که مشخص کنید وب سایت شما برای چه کسی است. به مخاطبان موردنظر خود به عنوان بیس و پایه سایت خود فکر کنید. با انجام تحقیقات جامع درباره مخاطب موردنظر، حدس و گمان را از معادله خارج کنید.

این فرآیند به شما کمک می کند که تعیین کنید:

 • مخاطبان موردنظر شما چه کسانی هستند
 • نیازها یا نقاط درد آنها چیست
 • چگونه وب سایت و کسب و کار شما ممکن است به آنها کمک کند که این نیازها را برآورده سازند یا آن نقاط درد را کاهش دهند.

 

۲- تحقیقات درباره رقبا

علاوه بر خدمات رسانی به مشتریان، توصیه می شود که وب سایت شرکتی شما، یک دارایی برند متمایز برای کسب و کار شما باشد. وب سایت های جذاب، گیرا و کاربرپسند، برندها را از رقبای خود متمایز می کند. برای دستیابی به این هدف، تحقیقات درباره رقبا ملاحظاتی اساسی در فرآیند طراحی است.

در طول این مرحله، شما وب‌سایت‌های رقبای کلیدی خود را نقشه‌برداری و تجزیه و تحلیل می‌کنید و به دنبال الگوهایی برای شناسایی بهترین شیوه‌ها، شکاف‌ها و راه‌های پیشبرد تجربه کاربری و ایجاد وب‌سایتی می‌گردید که شرکت شما را از رقبا متمایز می‌سازد. این بینش همچنین به شما کمک می کند که:

 • ارزش پیشنهادی منحصر به فرد برند خود را تعریف کنید
 • یک قیف تبدیل بازدیدکننده به خریدار واقعی مبتنی بر داده را مشخص کنید
 • تحقیق جامع کلمات کلیدی را انجام دهید

 

۳- هدف وب سایت

سومین و آخرین موردی که باید قبل از شروع ساخت وب سایت خود در نظر بگیرید، هدف اصلی آن است. سفری که بازدیدکنندگان وب سایت شما طی می کنند تا به جایی که می خواهند برسند. تعریف تبدیل و ساختار قیف تبدیل بازدیدکننده به خریدار واقعی بسته به کسب و کار و اهداف آن متفاوت است. به عنوان مثال، اگر یک وب سایت تجارت الکترونیک را اجرا می کنید، قیف تبدیل لازم است کاربر را از صفحه اصلی شما به صفحات محصول شما و در نهایت به صفحه پرداخت راهنمایی کند. از طرف دیگر، اگر شما یک شرکت کارگزاری بیمه سلامت را اداره می کنید، وب سایت شما لازم است بازدیدکنندگان شما را وادار کند که برای ثبت نام در طرح بیمه درمانی درخواست قیمت کنند. به عبارت دیگر، سایت شما علاوه بر اینکه برند شما را در معرض دید مخاطبان موردنظر قرار می دهد، باید سهم مشخص و قابل اندازه گیری در عملکرد و نتیجه کسب و کار شما داشته باشد. و طراحی درست و واقعی وب سایت شما تأثیر مستقیمی بر این موضوع دارد.

ساخت سایت شرکتی شما

هنگامی که ملاحظات لازم را پوشش دادید، می توانید به ساخت سایت تجاری خود ادامه دهید. اگر آژانس طراحی وبی را برای کمک استخدام کنید، آنها کل فرآیند را پوشش می دهند تا اطمینان حاصل شود که راه حل طراحی وب شما کاملا با مخاطب موردنظر شما طنین انداز می شود، از رقبای شما متمایز است و هدف خاص خود را به انجام می رساند.

مراحل طراحی وب شرکتی عبارتند از:

 • دیسکاوری: مرحله دیسکاوری شامل بحث درباره محدوده پروژه شما، همراه با مخاطبان موردنظر، پلتفرم ها و کانال ها، اهداف قابل اندازه گیری و موارد دیگر است.
 • Wireframing یا نمونه سازی: در طول مرحله  Wireframing، طراحان وب، نمونه سازیوب سایت شما را ایجاد می کنند – یک اسکلت ساختاری که معماری اولیه سایت را ایجاد می کند.
 • طراحی: در مرحله طراحی، طراحان وایرفریم را می گیرند و آن را با عناصر طراحی بصری گسترش می دهند تا زمانی که یک ماکت کامل از ظاهر وب سایت شما بدست آورند.
 • توسعه و برنامه ریزی: پس از آماده شدن ماکت های طراحی، طراحان آن را به تیم توسعه وب تحویل می دهند که وب سایتی کاملا کاربردی براساس طراحی ایجاد کنند.
 • تکرار: همانطور که از نام آن پیداست، وب سایت شما در طول مرحله تکرار چندین بار تکرار خواهد شد تا زمانی که برنامه نویسان تمام مشکلات و باگ های احتمالی عملکرد را برطرف سازند.
 • بهینه سازی: هنگامی که وب سایت شما پایدار و عملیاتی است، کارشناسان سئو وارد عمل می شوند تا اطمینان حاصل کنند که برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو و جذب ترافیک ارگانیک بهینه شده است.
 • لانچ و راه اندازی: تبریک می گوییم، وب سایت شما اکنون آماده راه اندازی است و به آوردن مشتریان جدید برای شما شروع می کند. در حاای که به طور منظم نظارت و بهینه سازی می شود تا نتایج را به حداکثر برساند.

۵ عنصر طراحی سایت شرکتی موفق

 طراحی سایت زمینه‌ای است که به سرعت با روندهای جدید در حال تحول است. با این حال، چند عنصر اساسی هستند که برای موفقیت وب سایت شما ضروری هستند.

۱- طرح بندی تمیز

هدف از طراحی حرفه ای وب سایت این است که مسیری روشن برای پیمایش فراهم کند و مهمترین عناصر سایت را در جلو و مرکز قرار دهد. وب‌سایتی با طراحی تمیز نه تنها سریع‌تر بارگذاری می‌شود، بلکه اسکن آن آسان‌تر است و اجازه می‌دهد که اطلاعات بیشتری توسط بازدیدکننده جذب شود و در نتیجه تعامل بیشتری در سایت و نرخ پرش پایین‌تری داشته باشد.

طراحی تمیز بر ارزشی که برای مشتریان خود به ارمغان می آورید تمرکز می کند و پیام را واضح تر می سازد، بدون اینکه حواس آنها را پرت کند یا آنها را تحت تأثیر عناصر غیر ضروری دیگر قرار دهد.

۲- یک تجربه کاربری عالی

اگر وب سایت شما کُند باشد یا رابط کاربری ضعیفی داشته باشد، داشتن محصول یا خدمات عالی معنی زیادی ندارد. طراحی کاربر محور، کاربر را در اولویت قرار می دهد و نیازها و اهداف او را در اولویت اصلی فرآیند طراحی وب قرار می دهد. تجربه کاربری باعث ایجاد یا شکست وب سایت، محصول یا خدمات شما و اعتبار شرکت شما می شود.

مرحله تحقیق درباره مخاطب به شما کمک می کند که به مهم ترین سوالات مربوط به مخاطبان خود پاسخ دهید. شما از این بینش برای تصمیم گیری آگاهانه درباره مراحل بعدی در فرآیند طراحی استفاده خواهید کرد. هرچه بیشتر در مورد مخاطبان خود بدانید، بهتر است. طراحی استراتژیک سایت قادر است سایت شما را با ایجاد تجربیاتی که برای کاربر طراحی می شود، از رقبا متمایز کند.

۳- پروسه دسترسی به موضوع مدنظر در مرحله سرچ موضوعات

مسیریابی بصری عنصری حیاتی در هر سایت است. یک منوی شناور که به خوبی طراحی شود، بازدیدکنندگان را قادر می سازد که در وب سایت شما حرکت کنند و اطلاعات مورد نظر خود را بیابند، بدون اینکه در جریان کاربر دخالت کنند. پیمایش بر رتبه بندی و حجم ترافیک و همچنین سرعت تبدیل بازدیدکننده به خریدار واقعی شما تاثیر می گذارد.

۴- محتوای گیرا

حتی اگر طراحی برای  تاثیر اولیه خوب ضروری است، اما محتوا چیزی است که باعث می‌شود مخاطبان شما دوباره برگردند. داشتن وب سایتی غنی از محتوا به طور مثبت بر رتبه بندی کلی سئو شما تاثیر می گذارد و به شما کمک می کند که اعتبار و رهبری فکری داشته باشید و مشتریان را حفظ کنید. محتوا شامل همه چیز از کپی، توضیحات محصول و خدمات گرفته تا فیلم ها، عکس ها و پست های وبلاگ است. به طور خاص، محتوا اطلاعاتی را به مخاطبان شما ارائه می دهد و هدف نهایی آن ارتقای آگاهی از برند، وفاداری به برند و تعامل بازدیدکنندگان است. محتوا برای بازدیدکنندگان شما ارزش ایجاد می کند. برای اینکه محتوای شما موثر باشد و نتایج دلخواه را به دست آورد، مخاطبان شما باید بتوانند آن را پیدا کنند و این تنها با SEO قابل دستیابی است که شامل استفاده از کلمات کلیدی، لینک های داخلی و خارجی، متن جایگزین تصویر و موارد دیگر است.

۵- بهینه سازی تبدیل بازدیدکننده به مشتری واقعی

وقتی نوبت به ساختن یک وب سایت موثر می رسد که به ایجاد تجارت آنلاین کمک می کند، دو سوال را در ذهن داشته باشید: چگونه این وب سایت به من در ایجاد ترافیک کمک می کند؟ چگونه وب سایت بازدیدکنندگان را درگیر می کند و آنها را به سرنخ تبدیل می سازد؟ وب سایت شما به عنوان یک فروشنده عمل می کند. با بهینه سازی وب سایت خود برای تبدیل، می توانید فروش بیشتری را با همان میزان ترافیک ایجاد کنید.