سئو سایت [بهینه سازی سایت]

اکنون که در این صفحه هستید و این مقاله را میخوانید به این معناست که در حال حاضر از خدمات بی اندازه سئو استفاده میکنید. یعنی این که ما در سایت سایان وب وب مطلبی با عنوان سئو چیست نوشته ایم و به کمک سئو موتورهای جستجو این مطلب را در میان مطالب بیشماری که سایت های فارسی زبان در تمام دنیا در رابطه با سئو نوشته اند به دست شما رسانده ایم و شما اکنون در حال مطالعه صفحه ای هستید که ما آن را برای شما نوشته ایم.

اگر تا اینجا چیزی متوجه نشده اید اصلا نگران نباشید، چرا که در ادامه به توضیح ساده و کامل سئو و کاربردهای شگفت انگیز آن خواهیم پرداخت. اما برای ادامه با یک سئوال ساده شروع خواهیم کرد.

موتور جستجو چیست؟

موتور جستجو مرجعی برای لیست کردن مطالب بر اساس محتوا و کیفیت آنها و با توجه به نیاز کاربران به آنها است. احتمالا تا به حال موضوعات زیادی را در اینترنت جستجو کرده اید. برای مثال ، برای دانلود آموزش فتوشاپ سرچی انجام داده اید و در میان سایت های زیادی به دنبال فایل دانلودی برای آن بوده اید. اما هیچ وقت به این مساله فکر نکرده اید که این سایت ها از کجا آمده اند؟ هدف آنها چیست؟ چگونه اینترنت متوجه منظور شما میشود و آنچه را که شما میخواهید را در کسری از ثانیه پیدا میکند؟

حتماً تا به حال نام گوگل را بارها و بارها شنیده اید. گوگل بزرگترین و باهوش ترین موتور جستجو در سراسر دنیا و در میان موتور های جستجو مختلف مانند Yandex (موتور جستجوی روسیه) ، Yahoo ، baido (موتور جستجو چین) و … است.

در کشور عزیز ما ایران نیز از گوگل به عنوان بهترین و پرمصرفترین موتور جستجو استفاده میشود.

هنگامی که شما موضوعی یا بهتر بگوییم عبارتی را در اینترنت سرچ میکنید موتور های جستجو با توجه به مفهوم کلماتی که شما جستجو کرده اید تمام موضوعات مرتبط با آن را برای شما در صفحات مختلف و به ترتیب نمایش میدهد. اما سوال اصلی و مهم در اینجا به وجود میآید که این ترتیب به چه صورت و بر چه اساسی انجام میشود؟

گوگل و موتورهای جستجو این ترتیب را بر اساس الگوریتم های خاص خودشان رتبه بندی میکنند و سئو نیز به صورت مستقیم بر این رتبه ها تاثیر میگذارد. لازم به ذکر است که بنابر اعلام کارشناسان حوزه سئو سایت ، گوگل بیش از ۲۰۰ فاکتور و الگوریتم برای رتبه بندی سایت ها در SERP (نتایج جستجو) دارد که بر اساس آنها رتبه بندی سایتها را انجام میدهد.

قطعا هنگامی که موضوعی را در اینترنت سرچ میکنید به سراغ سایت هایی که اول نمایش داده میشوند خواهید رفت و ابتدا آنها را باز خواهید کرد تا به هدفتان برسید. عملیات سئو اصولا بر روی کلمات و عبارت ها انجام میشود. برای مثال اگر کاربری به دنبال آموزش سئو باشد و عبارت ” آموزش سئو ” و یا ” دوره آموزش سئو ” را در گوگل جستجو کند حتما پس از نمایش نتایج جستجو بر روی سایت های اولی که نمایش داده میشود کلیک خواهد کرد و در همان جا به هدف خود خواهد رسید. پس این بدان معنا است که اگر کسی نیاز به آموزش سئو داشته باشد قطعا از سایت مورد نظر ما که با سئو و بهینه سازی آن در رتبه های بالا در نتایج جستجو قرار دارد بازدید خواهد کرد و این بدان معنا است که هرکسی در ایران به دنبال آموزش سئو باشد با سایت ما آشنا خواخد شد در نتیجه آن بازدید کنندگان سایت ما برای آموزش سئو بیشتر خواهد شد و در نتیجه دانش آموزان بیشتری برای شرکت در دوره آموزش سئو خواهیم داشت.

با این تفاسیر میتوان گفت که سئو سایت مستقیما بر درآمد و رشد کسب و کارهای اینترنتی و حتی مشاغل غیر اینترنتی که سایت دارند تاثیر بسیار زیادی دارد. این مساله در سئو سایت های فروشگاهی کاملا ملموس و قابل مشاهده و درک است. با داشتن سئو خوب برای فروشگاه های اینترنتی قطعا سفارشات سایت های فروشگاهی رشد چشمگیری خواهند داشت.

سئو چیست؟

SEO مخفف Search Engine Optimization است که به معنای بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو (گوگل) است. می توان گفت که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) روشی برای افزایش بازدید وب سایت و کسب موقعیت بهتر در نتایج جستجوی گوگل (Serp) است که با رعایت دستورالعمل ها و تکنیک های موجود در قسمت فنی سایت و تولید محتوا و همچنین عملیات سئو خارجی عملکرد سایت برای افزایش بازدیدو در نتیجه ، فروش سایت کمک می کند.

منظور از SEO دقیقاً چیست؟

گاهی اوقات به سادگی از SEO استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که سایت شما از نظر موتورهای جستجو به خوبی سازمان یافته است. اما در واقع ، Google توجه بیشتری به وب سایت هایی دارد که سایت خود را برای کاربران بهبود بخشیده اند. این به این معنی است که اگر کاربری در سایت شما احساس بهتری داشته باشد و زمان بیشتری را سپری کند ، نتیجه مثبت در نظر گرفته خواهد شد. موتورهای جستجو در تلاشند تا بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه دهند. به عبارت دیگر ، موتورهای جستجو می کوشند در صفحات جستجو نتیجه ای ارائه دهند که علاوه بر بهترین کیفیت ، محتوای مربوط به آنچه جستجوگر (کاربر) جستجو می کند را نیز در بر داشته باشد. برای این منظور موتورهای جستجو در وب سایت های مختلف جستجو می کنند تا موضوع و کیفیت مطالب را بهتر درک کنند. به طور کلی ، SEO فرآیند بهینه سازی محتوای شما در اینترنت است به طوری که یک موتور جستجو می خواهد این محتوا را به عنوان بهترین نتیجه جستجو برای کلمات کلیدی خاص نمایش دهد.

چگونه می توان در صفحه نتایج Google شماره یک بود؟

یک فرآیند خوب و عالی در سئو و بهینه سازی وبسایت ها به سه قسمت کلی نیاز دارد که باید در مراحل انجام سئو انجام شوند:

۱. سئو فنی (technical SEO)

۲. سئو داخلی (on page SEO)

۳. سئو خارجی (off page SEO)

در ادامه ، ما به طور مختصر مراحل مربوط به هر یک را در مقیاس بزرگتر و با جزئیات کامل توضیح خواهیم داد.

سئو فنی چیست؟

منظور از SEO فنی ، بهبود جنبه های فنی وب سایت به منظور افزایش رتبه بندی صفحات آن در موتورهای جستجو است. عناصر فنی سئو این است که از محتوای وب سایت برای موتور جستجو تا حد ممکن تعریف می کند و همچنین روند بررسی آن را سریعتر و آسان تر می کند. به عبارت دیگر ، با استفاده از فناوری SEO ، به موتورهای جستجو کمک می کنید تا وب سایت خود را راحت تر دسترسی و تجزیه و تحلیل کنند. دلیل فراخوانی سئو فنی یا سئو فنی این است که این نوع سئو اساساً با محتوای وب سایت شما ارتباطی ندارد و هدف اصلی آن بهبود زیرساخت ها و زیرساخت های وب سایت شماست.

On Page Seo چیست؟

On Page Seo (SEO) فرایند بهینه سازی محتوای صفحه وب برای موتورهای جستجو و کاربران است. زیرا بهینه سازی صفحه برای موتورهای جستجو در این روش بهینه سازی مبتنی بر بهینه سازی صفحه برای کاربران است. علاوه بر ارائه محتوای با کیفیت و مرتبط ، On Page Seo شامل مواردی مانند عناوین ، برچسب ها و بهبود تصویر است. با استفاده از سئو داخلی ، وب سایت خود را برای کاربران خود مفیدتر و ارزشمندتر می کنید. هرچه وب سایت شما از نظر کاربران کارآمد و مفید باشد ، بازدید شما بیشتر می شود. این به معنای بهبود رتبه بندی موتور جستجوگر شما است.

Off Page Seo چیست؟

Off Page Seo کلیه فعالیتهایی است که با هدف بهبود رتبه بندی صفحات در موتورهای جستجوی خارج از سایت انجام می شود. سایتی که دارای بک لینک با ارزش تر است معمولاً رتبه بهتری نسبت به وب سایت مشابه با بک لینک کمتر دارد. موتورهای جستجو بک لینک را نشانه کیفیت و محتوای مورد استناد می دانند. اما بسیاری ایجاد پیوند Off Page Seo را در نظر می گیرند ، که چنین نیست و پیوند ایجاد فقط قسمت بزرگی از این روش بهینه سازی است. به عنوان مثال ، مواردی مانند بازاریابی و مارک تجاری در شبکه های اجتماعی بخشی از EOE است و بسیار مهم است. به عبارت دیگر Off Page Seo تمام کارهایی است که در خارج از وب سایت انجام می شود تا موتورهای جستجو بتوانند به آن وب سایت اعتماد کنند.

چرا SEO تأثیر زیادی در افزایش فروش دارد؟

فروش مهمترین مسئله برای هر مشاغل است ، چه سنتی و چه دیجیتالی. افزایش فروش آنلاین ، مانند هر مشاغل دیگر ، نیاز به تماس چشمی یا تماس دارد. برای توضیح این نکته ، بیایید مثالی بزنیم. فرض کنید می خواهید یک فروشگاه باز کنید. اولین و مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید محل فروشگاه است. هرچه فروشگاه شما در شلوغ ترین نقطه شهر شلوغ باشد ، مطلوبیت آن نیز بیشتر است. زیرا ردپای خوبی دارد و شانس فروش و سودآوری شما را افزایش می دهد. بدیهی است که یک فروشگاه در خیابان اصلی مشتری بسیار بیشتری نسبت به فروشگاه های مشابه در خیابان دارد.

این مورد در مورد اینترنت نیز صدق می کند. تنها تفاوت این است که وب سایت فروشگاه شما با ابزاری مانند Main Street یا Back Alley اندازه گیری نمی شود. در یک تجارت آنلاین ، محل فروشگاه (وب سایت) شما با توجه به موقعیت و سفارش آنها تعیین می شود. هرچه فروشگاه آنلاین (تجاری و خدماتی) شما بالاتر باشد ، قطعاً مشتری بیشتری خواهید داشت. این افزایش مشتری به معنای فروش بیشتر و سود بیشتر است. اکنون این موتور جستجو (گوگل) است که موقعیت و رتبه بندی سایت شما را تعیین می کند و این کار را با رعایت استانداردها و معیارهایی به نام SEO انجام می دهد.

سئو برای جستجو و ارائه تا حد امکان بسیار مهم و مثر است. اما ارزش واقعی آن بیشتر از این است. به طور کلی ، به دلایل مختلف SEO خوب در رانندگی در فروش مهم است:

 1. باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می شود
 2. این یک تجربه کاربری بهتر ایجاد می کند
 3. اگر در صفحه اول نباشید ، بازی را گم کرده اید
 4. منجر به بازدید و بازدید بیشتر می شود
 5. نسبتاً اقتصادی و ارزان است
 6. این یک استراتژی بلند مدت است

چرا وب سایت من به SEO نیاز دارد؟ (۱۰ دلیل)

بیشتر ترافیک اطلاعات در اینترنت از طریق تبلیغات معتبر موتور جستجو انجام می شود. مشهورترین موتورهای جستجو گوگل ، بینگ و یاهو هستند. اگرچه شبکه های اجتماعی مختلف و اشکال دیگر از ترافیک اطلاعات می تواند به سایت شما مراجعه کند ، موتورهای جستجو راه اصلی جذب کاربران بیشتر به اینترنت هستند. سایت شما محتوا ، خدمات ، محصولات ، اطلاعات یا هر چیز دیگری را ارائه دهد ، کاملاً ثابت شده است.

 1. جلوتر از رقابت باشید.
 2. در بالای نتایج گوگل باشید.
 3. مشتریان هدف را به سایت خود جذب کنید.
 4. فروش خود را دو برابر کنید.
 5. هزینه سئو بسیار کمتر از هزینه تبلیغات اینترنتی است.
 6. سئو سایت رایگان است ، اما تبلیغات در گوگل هزینه دارد.
 7. بازدید وب سایت بالا می رود.
 8. الکسا پایین می آید.
 9. مارک تجاری انجام می شود.
 10. اعضای سایت شما رشد زیادی دارند.

موتورهای جستجو در هدف قرار دادن آنچه افراد در پیشنهادهای شما جستجو می کنند منحصر به فرد هستند. در حقیقت ، موتورهای جستجو رسانه ارتباطی هستند که این کار را انجام می دهند. اگر سایت شما توسط موتورهای جستجو یافت نشد یا محتوای سایت شما در پایگاه داده آنها یافت نشد ، فرصت های خوبی را که می توانید در موتورهای جستجو سایر وب سایت ها پیدا کنید از دست می دهید. موارد جستجو شده همان کلماتی هستند که کاربران در فرم جستجو تایپ می کنند و از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. تجربه نشان داده است که ترافیک موتورهای جستجو می تواند به موفقیت ساختاری منجر شود یا بالعکس. هدف این وب سایت می تواند تبلیغ ، کسب درآمد یا نمایش محصولات برخلاف هر شبکه بازاریابی دیگر باشد.

آیا می توانم SEO خود را انجام دهم؟

بهینه سازی وب سایت به زمان و هزینه نیاز دارد. اگر بودجه شما کم است و وقت زیادی دارید ، بدترین کاری که می توانید انجام دهید مراجعه به یک مرکز خدمات حرفه ای و غیرحرفه ای سئو است. اگر شما علاقه مند به بهبود SEO خود هستید ، اما نمی توانید از خدمات مشاوران و مراکز برتر SEO استفاده کنید ، پس نگران نباشید. از آنجا که آموزش رایگان SEO (مانند این مقاله) در وب وجود دارد ، با کمی تحقیق و تمرین ، می توانید یاد بگیرید که چگونه وب سایت خود را برای وب سایت خود بهینه کنید. حداقل تا زمانی که بودجه کافی برای استفاده از خدمات مراکز کاریابی نداشته باشید.

اگر می خواهید فروش خوبی داشته باشید ، به SEO برای سایت خود نیاز دارید:

امروزه با پیشرفت علم و اینترنت اشیا ، SEO بهترین و م effectiveثرترین گزینه برای افزایش سودآوری و فروش است. وقتی سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه شود ، این بدان معناست که از نظر موتورهای جستجو سایت خوبی است و دارای رتبه بالایی در جستجوی گوگل است و مطمئن هستید که کار درستی انجام داده اید و در زمینه فعالیت خود بهترین هستید. در آن زمان ، تنها نگرانی شما باید تهیه محصولات یا خدمات خود به موقع به کاربران باشد. به عنوان مثال ، اگر سایتی راه اندازی می کنید که عطر و ادکلن می فروشد و در سایت شما فروش چندانی ندارد ، SEO بهترین گزینه برای شماست.

هر چقدر به ظاهر و محتوای سایت خود اهمیت دهید و هر چقدر هم هزینه کنید ، تا زمانی که سایت برای کاربران شما قابل مشاهده نباشد ، مفید نخواهد بود. برای انسان بسیار مهم است که سایت شما بهینه شود.

تفاوت SEO و Google Ads چیست؟

Google Ads که قبلاً با نام Google AdWords شناخته می شد ، ابزاری برای تبلیغات در Google است که به کاربران امکان می دهد تجارت خود را در موتورهای جستجو تبلیغ کنند. Google Ads خدمات تبلیغاتی را به طیف وسیعی از شرکت ها ، از شرکت های کوچک و تازه تاسیس گرفته تا شرکت های بزرگ و مستقر ارائه می دهد. برای تبلیغات گوگل دستمزد دریافت می کنید و با هر کلیک برای موتورهای جستجوگر حقوق دریافت می کنید. به همین دلیل است که به آن کلیک کردن روی تبلیغ نیز می گویند. تبلیغات گوگل به روش های مختلف انجام می شود. این تبلیغات شامل صفحه نتایج جستجو ، تبلیغات بنر یا دمو ، تبلیغات ویدیویی و تبلیغات تلفن همراه است.

Google AdSense شبکه ای است که توسط Google ایجاد شده است و تبلیغ کنندگان را با تبلیغ کنندگان متصل می کند. به این ترتیب ، دارندگان وب سایت برای Google AdSense ثبت نام می کنند و اعلام می کنند که می خواهند تبلیغات Google را در سایت خود نصب کنند. Google همچنین بر اساس محتوا و محتوای سایت های داوطلب تعیین می کند که کدام تبلیغات در آن سایت ها نشان داده شود.

Google Ads یک روش موثر برای افزایش بازدید و جذب مشتری واقعی به کسب و کار شما در بهترین زمان ممکن است. یعنی زمانی که احتمال خرید آن بیشتر است؛ هنگامی که مشتریان محصولات یا خدماتی را که شما ارائه می دهید جستجو می کنند. محبوب ترین روش تبلیغات در Google در صفحه نتایج جستجو است. شخصی که تبلیغات تجاری خود را به Google ارسال می کند کلمات کلیدی را انتخاب می کند تا در صورت جستجو ، تبلیغات وی قبل از نتایج اصلی ظاهر شود. داشتن آگهی در کنار نتایج نیز راهی برای تمایز این تبلیغات از نتایج اصلی است.

این واقعیت که Google Ads راهی برای افزایش بازدید وب سایت است ، امسال ایجاد می کند: بنابراین تفاوت Google Ads با SEO چیست؟

 

خدمات سئو شامل چه مواردی است؟

هدف سئو این است که بیشترین بازدید از موتور جستجو (بازدید) را داشته و سایت خود را تا آنجا که ممکن است در صفحه نتایج موتور جستجو (در مجموعه خاصی از کلمات کلیدی) قرار دهید. برای رسیدن به این هدف ، فرد باید مجموعه ای از وظایف را به اتمام برساند و از اصول خاصی پیروی کند. SEO موضوعی عظیم است که شامل موارد بسیاری می شود. مواردی مانند:

سئو فنی

هنگام ایجاد یک وب سایت ، فقط محتوا و طراحی مهم هستند. اما جزئیات فنی آن (پشت صحنه) نیز بسیار مهم است و این یکی از مهمترین ارکان سئو است. سئو فنی خود شامل عناصری است که موتورهای جستجو هنگام رتبه بندی یک سایت مورد توجه قرار می دهند. مواردی مانند: سرعت صفحه ، حضور و پاسخ نقشه سایت (پاسخ تلفن همراه)

سئو داخلی

در Page Seo یا بهینه سازی موتور جستجوی داخلی ، که محتوای صفحه را بهینه می کند و تجربه کاربر را بهبود می بخشد ، شامل مواردی مانند: کلمات کلیدی مرتبط ، ایجاد پیوند داخلی و ساختار استاندارد مناسب است.

محتوای با کیفیت و موثر تولید کنید

برای مشاوره تخصصی ابتدا به کجا می روید یا به سوالات خود پاسخ داده اید؟ عمدتا اینترنت و موتورهای جستجو. وقتی مقاله یا سوالی را در نوار جستجو وارد می کنید ، پیوندهایی که در صفحه نتایج ظاهر می شوند با هر محتوا مطابقت دارند. محتوا بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ماست. توانایی نامحدود وب در تولید محتوا ، اینترنت را به بهترین و غنی ترین منبع اطلاعات تبدیل کرده است. محتوا به ما اطلاع می دهد ، به سوالات ما پاسخ می دهد ، ما را سرگرم می کند ، می خنداند ، ما را در تصمیم گیری راهنمایی می کند ، زندگی ما را به طور کلی آسان تر می کند و جوهر کار ما را نشان می دهد. محتوا می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. متن ، صدا ، ویدئو و محتوای ویدیویی. به همین دلیل است که “محتوا سلطان است”.
با توجه به اهمیت و تأثیر محتوا ، تولید محتوای با کیفیت و موثر باید هدف شماره یک ما در دنیای دیجیتال امروز باشد. تولید محتوای با کیفیت و م oneثر یکی از مهمترین راهکارها برای جذب مخاطب ، افزایش بازدید از موتورهای جستجو و تبدیل شدن به یک منبع معتبر در صنعت ماست. شما به عنوان یک صاحب مشاغل اینترنتی ، با تولید محتوای با کیفیت و ارزش ، اطلاعات مفید و مفیدی را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان خود قرار می دهید ، مشتریان بالقوه را به سمت وب سایت خود جذب می کنید و مشتریان گذشته خود را حفظ می کنید. این محتوای پیام شما را تولید می کند ، خوانندگان را هدایت می کند و آنها را به خرید محصولات یا خدمات شما تشویق می کند. در واقع ، تولید محتوای با کیفیت بالا یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای جذب مشتری و کسب درآمد با تجارت خود انجام دهید.

سئو خارج از صفحه

سئو خارج از صفحه عمدتا بر ایجاد لینک متمرکز است. دریافت پیوند از وب سایت های معتبر (به ویژه سایت های دارای پسوندهای .edu ، .org و .gov) نشانه تأیید اثبات ارزشمند بودن و اعتبار محتوای شما است. پیوند یکسان می تواند شامل تاکتیک ها و استراتژی های مختلف باشد. تاکتیک هایی مانند: ارسال مطالب در سایت های دیگر ، پاسخگویی به سوالات کاربران در شبکه های اجتماعی یا انجمن ها ، ذکرهای اجتماعی ، به روزرسانی شبکه های اجتماعی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.