سئو سایت وردپرسی

آیا به دنبال راه های دیگری برای بهبود سئو سایت وردپرس خود خارج از Yoast هستید؟ در اینجا ۷ نکته کاربردی وجود دارد که قادر هستید آنها را اجرا کنید.

می‌توانم بگویم این شرط بسیار خوبی است که تعداد زیادی از ما کاربران وردپرس هستند که سعی دارند سرعت صفحه‌ خود را پاکسازی کنند یا یک تم مناسب SEO را انتخاب کنند. منظور این است که وردپرس توسط ۶۴ درصد از تمام وب سایت هایی که CMS  آنها شناخته شده است مورد استفاده قرار می گیرد. این ۴۰.۶٪ از کل وب سایت ها است و این درصد زیادی است.

شاید به همین دلیل است که وب‌سایت‌هایی مانند  TechCrunc، وبلاگ Star Wars، Beyonce ، Playstation، Facebook’s Newsroom، eBay  و غیره از آن استفاده می‌کنند. حتی ژورنال موتورهای جستجو نیز براساس وردپرس ساخته شده است. در اینجا می خواهیم درباره وبلاگ های منبع و سایر عناصری که از پلاگین Yoast استفاده نمی کنند، صحبت کنیم.

WordPress.org  در مقابل WordPress.com – کدام بهتر است؟

WordPress.org  در انتخاب بین WordPress.org در مقابل WordPress.com برنده واضحی است.

WordPress.org  امکان شخصی سازی کامل تم ها، ویجت ها و افزونه های شما را فراهم می سازد. وردپرس، منبع باز یا همان اُپن سورس، سلف هاست و برای بهبود سئو ایده آل است. این همان پلتفرم مورد استفاده برای وب سایت های ذکر شده در بالا است.

WordPress.com  فضای ذخیره سازی محدودی دارد، دسترسی به FTP ندارد و برای SEO ایده آل نیست.

بهترین قالب وردپرس را برای سئو انتخاب کنید

زمانی که تم وردپرس خود را انتخاب می کنید، سئو به طور معمول در پایین صفحه قرار دارد. در حالی که انتخاب یک پوسته سئو پسند برای وردپرس ممکن است به راحتی نادیده گرفته شود، اما داشتن یک تم سئو پسند برای موفقیت وب سایت شما حیاتی است.

وقتی نوبت به انتخاب بهترین قالب برای سئو سایت وردپرس می رسد، این موارد را لازم است در نظر داشته باشید:

 • آسترا
 • جنسیس
 • دیوی
 • GeneratePress
 • OceanWP

دامنه مورد نظر خود را تعیین کنید

هنگام انتخاب دامنه مورد نظر خود، بین دو گزینه در حال انتخاب هستید:

www در مقابل بدون  www

بیایید این رکورد را درست کنیم – داشتن www یا بدونwww  هنگام تنظیم دامنه دلخواه شما هیچ مزیتی برای سئو ندارد. در گذشته، www  هنگام ساخت وب سایت شما استاندارد بود.

اگر دارای شرکت بزرگتری با ترافیک سایتی زیاد هستید، ممکن است بخواهید نسخه www دامنه دلخواه خود را انتخاب کنید. با یک نسخه  www، قادر هستید یک رکورد CNAME برای کمک به هدایت ترافیک برای خرابی‌ها داشته باشید.

لینک ثابت یا همان پرمالینک خود را در وردپرس تغییر دهید

کدام یک از دو URL زیر دارای قابلیت خواندن بیشتری است؟

https://www.searchenginejournal.com/seo-101/what-people-search-for/

https://www.searchenginejournal.com/seo-101/?p=12345

گزینه اول یک URL قابل خواندن تر و ترجیحی معمولی است. اینها انواع URL هایی هستند که بازدیدکنندگان می خواهند ببینند.

همچنین، تمیز نگه داشتن ساختار URL سازگار با سئو ممکن است تاثیر کمی بر محتوای شما داشته باشد. اثر سئوی کلمات کلیدی در URL  پس از ایندکس شدن محتوا به حداقل می رسد. اثر سئوی کلمات کلیدی در URL پس از ایندکس شدن محتوا به حداقل می رسد. URL هایی بسازید که برای کاربران شما کار کنند نه برای سئو. همچنین، تغییر URL در یک سایت موجود، یک مهاجرت سایت است و پردازش مجدد آن زمان / نوسانات طول می کشد، بنابراین از آن اجتناب کنید، مگر اینکه حیاتی باشد.

در حالی که ممکن است تاثیر کوچکی را مشاهده کنید، اما ارزش تجربه کردن آن توسط کاربر را دارد. برای تغییر تنظیمات لینک ثابت پیش فرض خود در وردپرس، به تنظیمات > Permalinks بروید.

سپس، نام پست را به عنوان گزینه انتخاب کنید. نام پست به طور معمول برای اکثر سایت ها به کار می رود.

با این حال، بسته به ترجیحات خود قادر هستید یک ساختار سفارشی پیاده سازی کنید.

Breadcrumbs را روشن کنید

آماتورها و متخصصان SEO به طور یکسان می‌دانند که پودر سوخاری اغلب به اندازه چاپ دستورالعمل‌های Mapquest در اوایل دهه ۲۰۰۰ فراموش می‌شوند.

درک این نکته مهم است که ما درباره پودر سوخاری که در مرغ کنتاکی استفاده می کنید صحبت نمی کنیم. ما درباره نوع پودر سوخاری صحبت می کنیم که در بالای یک وب سایت یا زیر نوار پیمایش پیدا می کنید.

اگر افزونه Yoast SEO را نصب کرده اید، پیاده سازی breadcrumbs را می توان در کمتر از ۵ دقیقه انجام داد.

به سادگی به Yoast SEO > Search Appearance > Breadcrumbs > Enabled بروید.

تصمیم بگیرید که نظرات را در وردپرس فعال یا غیرفعال سازید

آیا نظرات را در وردپرس فعال یا غیرفعال می کنید؟ این تصمیم سختی است و به وضعیت فعلی وب سایت وردپرس شما بستگی دارد.

اگر قبلا در سایت خود نظراتی دریافت کرده اید، حذف نظرات بر رتبه بندی تاثیر می گذارد. بسته به هرزنامه بودن نظرات، ممکن است بخواهید آنها را نگه دارید. به طور خلاصه، این شما هستید که تصمیم می گیرید که دید سایت شما با نظرات همراه باشد یا خیر.

برای فعال یا غیرفعال کردن نظرات در وردپرس، به تنظیمات > Discussion بروید.

افزونه های SEO-Friendly را انتخاب کنید

خطاب به افرادی که از پلاگین راضی هستند و شروع به نصب پلاگین پشت سر هم می کنند: لطفا توقف کنید! این امر بد است. هنگامی که شروع به بارگیری بیش از حد وب سایت وردپرس با افزونه ها می کنید، افزونه‌های زیاد ممکن است باعث انباشتگی غیرضروری کد، نشانه‌گذاری سنگین و کد غیر معنایی شوند که می‌تواند باعث کاهش سرعت صفحه شود.

بنابراین، وقتی نوبت به انتخاب افزونه های سئو پسند برای وردپرس می رسد، آن را ساده نگه دارید.

 • Yoast SEO
 • رتبه ریاضی
 • جستجوگر لینک شکسته
 • WP Super Cache

صفحات را با استفاده از فایل txt خود مسدود کنید

وقتی نوبت به بازی کردن با فایل robots.txt می رسد، یک خط وجود دارد. و هر بازاریاب سئو می‌داند که عبور از این خط مانند یک سفر ۱۱ ساعته با قطار است – یک آشفتگی داغ. کلید ویرایش فایل robots.txt درک اصول اولیه است. اگر robots.txt شما به این شکل است و می‌خواهید سایت شما توسط موتورهای جستجو ایندکس شود، تمام کارهایی را که در حال حاضر انجام می‌دهید برای تعمیر robots.txt خود متوقف کنید.

اگر فایل robots.txt شما به این شکل باشد، هیچ کس شما را در نتایج جستجو پیدا نمی کند.

چند صفحه وجود دارد که به احتمال زیاد می خواهید آنها را به بخش های غیر مجاز در فایل robots.txt خود اضافه کنید.

در اینجا صفحاتی هستند که من توصیه می کنم آنها را مرور کنید:

 • آرشیو
 • برچسب ها (تگ ها)
 • صفحات در سطح مدیریت (مثلا: صفحات ورود).
 • صفحات متشکرم
 • دسته ها (مگر اینکه در هر صفحه دسته بندی کپی منحصر به فردی داشته باشید).

نکته حرفه ای : به گفته مت کاتس گوگل، از کاربرد فایل robots.txt برای انتخاب نحوه کراولGooglebot  در سایت خود اجتناب کنید.

بهبود سئو سایت وردپرس آسانتر شده است.

بر کسی پوشیده نیست که در گذشته، تلاش برای بهبود سئوی خود در وردپرس به هر طریق ممکن بود: از نظر احساسی، فیزیکی و مالی.

پلتفرم های متعددی در گذشته مورد استفاده قرار می گرفت، از Shopify و Bigcommerce گرفته تا  Joomla، Drupal، Wix  و Squarespace، اما وردپرس یکی از پرمخاطب ترین پلتفرم های  سئو بوده است.

بعد از وردپرس بهترینی نیست. وردپرس بهترین است.