سئو سایت پزشک

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده مردم از اینترنت تعداد سایت هایی که فعالیت آن ها در حیطه پزشکی و خدمات مربوط به آن است نیز افزایش یافته است. در این میان پزشکانی برای داشتن بازید بیشتر برای مطالب شان اقدام به طراحی سایت های خود کرده اند. قطعا بازدید بیشتر مطالب در افزایش تعداد بیماران و در نتیجه درآمد آن پزشک موثر است و در میان این پزشکان ، تنها کسانی می توانند توجه بازدید کننده زیادی را به خود جلب کنند که سئو مناسبی داشته باشند.در ادامه به نکاتی درباره سئو سایت پزشکی خواهیم پرداخت.

شاید در گذشته اغلب سایت های پزشکی که دیدیم در رابطه با جراحان پلاستیک و زیبایی بوده است اما امروزه سایت های پزشکی شاحه های زیادی دارد که نمونه هایی از آن شامل:

• سایت های مراکز کاشت مو
• سایت های جراحی بینی و فک
• سایت های مراکز زیبایی و مراقبت از پوست
• سایت های دندان پزشکی
• سایت های مراکز ماساژ
• سایت های مراکز طب سنتی
• سایت های مراکز لیزر

دسته بندی سایت های پزشکی بسیار بیشتر از این است و هر کدام زیر شاخه هایی دارند برای مثال به زیر شاخه هایی از سایت های جراحی زیبایی اشاره میکنم:

• سایت لیزر مو های زائد
• سایت جراحی بینی
• سایت کاشت ابرو
• سایت ارتودنسی دندان
• سایت جراحی زیبایی
• سایت پروتز لب و سایر نقاط بدن
• سایت لمینت و ایمپلنت دندان

تعداد بسیار زیادی از مردم خدمات پزشکی که نیاز دارند را در گوگل سرچ میکنند و اگر پزشکان بتوانند خدمات و تخصص خود را در سایت های شان به نمایش بگذارند در واقع به نوعی آن را تبلیغ نموده اند و این تبلیغات باعث جذب بیماران می شود. این تعداد حدود ۸۰ درصد از مردم است که به خدمات پزشکی نیاز دارند و این عدد نشان دهنده پتانسیل بالای درآمدزایی از این طریق است.
اولین گام برای شروع درآمد زایی از این نوع کسب و کار سئو داخلی و خارجی سایت به صورت استاندارد می باشد.

این درآمدزایی مناسب باعث به وجود آمدن رقابت های سنگین بین پزشکان و کلینیک های درمانی شده است. البته این رقابت تنها به علت مزایای این کار نیست بلکه عواملی چون تعداد زیاد وب سایت های پزشکی ، وجود وب سایت های پزشکی دولتی و دانشگاهی و صفحات متعدد ویکی پدیا در این میان وجود دارد.

با درک این موضوع متوجه حساسیت سئو سایت پزشکی خواهیم شد و در اولین گام به فکر استخدام یک وبمستر حرفه ای خواهیم افتاد ، البته در این بخش نکات مهم دیگری را نیز به شما خواهیم گفت:

• تجهیزات پزشکی و دارویی جزء سود آورترین کسب و کارهای پزشکی است پس در نتیجه این شرکت ها بیشترین هزینه را برای گسترش اعتبار و شهرت سایت های خود می کنند.

• کلمه جراحی پلاستیک در اصفهان ، این عبارت یک کلمه کلیدی مناسب برای یک جراح زیبایی در اصفهان است که مشتریان اصفهانی را جذب میکند ، پس شما می توانید در ارتقاع رتبه خود برروی کلماتی که مختص محله شماست تمرکز کنید.

• سایت هایی در ایران وجود دارد که تقریبا رقابت با آن ها غیر ممکن است این قدرت آن ها به دلیل محتوای قوی آن ها در زمینه معرفی و آموزش مباحث پزشکی ، داشتن صفحات متعدد و انتشار مداوم مطالب جدید است.

• تصور کنید شما به عنوان یک کاربر به دنبال اطلاعاتی در رابطه با موضوعی پزشکی هستید ، درگام اول تنها چیزی که برای شما مهم است موثق بودن مطالب ومحتوای سایت است. به همین دلیل است که در رابطه با مطالب پزشکی گوگل بسیار محافظه کارانه عمل میکند و بسیار محتاطانه و دقیق مطالب را بررسی میکند چرا که اگر مطلبی به نادرستی منتشر شود ممکن است باعث بروز اتفاقات ناخوشایندی شود ، این موضوع نیز یکی از دلایل دشواری سئو سایت پزشکی است.

پس از تمام این تفاسیر نکات مثبت دیگری وجود دارد. این نکات توسط تیم تحقیقاتی سایان وب گردآوری شده اند که بیان آن میتواند نقطه عطفی برای ترغیب شما برای طراحی سایت خدمات پزشکی خودتان باشد:

• امروزه موتورهای جستجو برای ما به به دوستانی تبدیل شده اند که پاسخ تمام سوالات ما را می دانند. پرسیدن علامت سوال های مغزمان تبدیل به عملی ساده و روتین شده است که قطعا برای شما هم اتفاق افتاده است. جالب است بدانید تعداد این سوالات روزانه بیش از ۵ میلیارد است و این عدد هر سال افزایش می یابد.

• اگر کسی به دنبال خدمات پزشکی یا پزشک موردنظر خود باشد از اولین کسی که سوال می کند ، اینترنت است. در واقع اغلب کاربران اینترنت از آن سوال هایی در رابطه با خدمات پزشکی ، راه های درمانی و پزشک مورد نظرشان را پرسیده اند. طبق آمار ۷۲ درصد کاربران حداقل یکبار در سال از این دسته سوالات در گوگل سرچ کرده اند.

• تقریبا تمام افراد سوالات پزشکی خود را در ابتدا در گوگل سرچ می کنند دلیل این کار راحتی این روش است. اما پاسخ این سایت ها به صورت پیش فرض است و ممکن است با مشکل کاربر مغایرت داشته باشد پس اگر شما در سایت پزشکی تان بخش پرسش و پاسخ انلاین را راه اندازی کنید قطعا تاثیر مثبتی در سایت شما خواهد داشت.

• دریافت ترافیک از طریق گوگل برای اغلب سایت ها با عناوین متفاوت بین ۳۰ تا ۵۰ درصد می باشد امااین عدد برای سایت های خدمات پزشکی حدود ۷۵ درصد است.

• علی رغم تمام این توضیحات نباید از کلمه کلیدی مناسب غافل شد ، اگر شما کلمه کلیدی مناسب را در حوزه پزشکی و سلامت که بیشترین آمار جستجو در جهان را دارد انتخاب کنید ، قطعا می توانید حجم زیادی از این ترافیک را به سایت تان اختصاص دهید.

بدست آوردن جایگاهی مناسب و داشتن ترافیک مناسب برای سایت تان تنها با سئو اصولی و استاندارد امکان پذیر است و اگر نگاهی کلی به این آمار داشته باشید متوجه خواهید شد که عمل سئو و بهینه سازی در پیشرفت وموفقیت شما نقش موثری خواهد داشت.

سئو سایت های خدمات پزشکی پروسه دشواری دارد و باید به کسی سپرده شود که علاوه بر تخصص تجربه کافی در این زمینه داشته باشد. سئو در این زمینه باید به صورت پیشرفته با استفاده از تکنیک های پیچیده سئو انجام شود. تیم ما با تجربه و دانش کاملی که نسبت به الگوریتم های به روز گوگل دارد تا به حال چند موفیت بزرگ در زمینه سئو سایت های خدمات پزشکی کسب کرده است، شما می توانید برای مشاوره رایگان و یا سفارش همین حالا تماس بگیرید.

آموزش بهینه سازی و سئو سایت پزشکی

اگر شما وب سایت ندارید یا وب سایت شما در صفحه گوگل نیست بیماران زیادی را ازدست خواهید داد. تقریبا تمام افراد پیش از مراجعه به پزشک معمولا سعی می کنند از یک فرد متخصص و یا کسی که تجربه شخصی دارد راجع به مشکل خود یا اطلاعاتی که نیاز دارند سوال کنند اما ممکن است چنین فردی در دسترس نباشد. اما در این شرایط نیز این افراد به پزشک مراجعه نمیکنند و سوال خود را از گوگل می پرسند در نتیجه علاوه بر داشتن تخصص و دانش کافی شما نیاز به دیده شدن دارید.

استراتژی قوی، برنامه ریزی دقیق و آنالیز مداوم سایت های رقبا از ارکان اصلی برای سئو سایت پزشکی است. این سه اصل نیازمند وقت، انرژی و سرمایه است اما یکی از روش های قطعی برای رسیدن به رتبه های بالا در گوگل است، در ادامه سئو یک سایت پزشکی را بهصورت جزئی تر بررسی خواهیم کرد.

انتخاب نام سایت پزشکی  و طراحی سایت پزشکی

بهینه سازی سایت شما برای دستگاه های موبایل ضروری است همچنین شما باید در انتخاب نام دامنه خود بسیار دقت کنید سعی کنید نام دامنه خود را بر اساس یک نام مشخص که برای سایت انتخاب می کنید باشد این نام باید مرتبط باشد و می تواند نام کلینیک شما یا نام خود پزشک باشد همچنین می تواند مربوط به خدمات شما باشد. هر دوی این نکات مهم و ضروری هستند و در جذب مشتری و دیده شدن شما بسیار موثر است.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

همانطور که گفته شد کلمه کلیدی یکی از مهمترین معیار های سئو است. هرگز از کلمات کلیدی در شهر خود غافل نشوید، کلملت کلیدی مربوط به شهر یا محله ای خاص باعث می شود تا شما کابران نزدیک به خودتان را جذب کنید پس در انتخابات کلمات کلیدی بسیار دقت کنید همچنین برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب می توانید از افزونه گوگل کی ورد پلنر استفاده کنید.

تهیه محتوای تخصصی و مداوم

محتوایی که تولید می کنید در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید این کار بازخورد مثبتی دارد و باعث دریافت ورودی برای سایت شما خواهد شد. این محتوا شامل خدمات شما و برخی اطلاعات دیگر در رابطه با این خدمات است که باید با در نظر گرفتن برخی قوانین گوگل نوشته شود. اگر برای تکمیل این بخش از سایت تان در زمان به مشکل میخورید، کارخانه تولید محتوای سایان وب این کار را با هزینه ای مناسب برای شما انجام می دهد.

تهیه ویدئوهای آموزشی

یوتیوب اولین سایت در دنیا و آپارات اولین سایت در ایران از نظر تعداد بالای بازدید است پس اگر شما در این سایت های ویدیوهایی به اشتراک بگذارید قطعا تاثیرات مثبتی در سایت شما خواهد داشت همچنین می توانید لینک ویدیو خود را در بلاگ سایت خود به اشتراک بگذارید.

ممکن است وقتی به تهیه ویدئو فکر میکنید ترس هزینه های سنگین ساخت ویدئو شما را از این کار منصرف کند، ام اصلا نیازی به ساخت ویدئوهای پر هزینه ندارد و برای این کار شما تنها به یک دوربین و یک همکار نیاز دارید. محتوای این ویدئو می تواند شامل مطالبی مانند اطلاعاتی دررابطه با بیماری مختلف و روش های درمان آن، خدمات شما، معرفی خود و تیم پزشکی شما و… باشد.

فعالیت در انجمن های گفتگوی پزشکی

انجمن ها همیشه یکی از بهترین سایت هایی است که می توانید در آن بک لینک بسازید. همیشه سعی کنید عضو فهرستی از انجمن های گفتگوی پزشکی باشید و در همه آن ها فعالیت کنید، به سوالات پاسخ دهید و هر جا مناسب بود لینک سایت خود را قرار دهید

ثبت در دایرکتوری های پزشکی

دایرکتوری های پزشکی به دو دسته تقسیم می شوند عده ای از آن ها رایگان هستند که سایت خود را باید در آن ثبت کنید و می توانید با ایجاد کمی تغییرات در متن توضیحات و خدمات خود آن را هر بار ثبت کنید، دسته دوم دایرکتوری های آن هایی هستند که باید با صرف هزینه نام سایت پزشکی خود را در بین لیست های آن ها ثبت کنید. دایرکتوری ها به طور کلی تاثیر مثبت دارند اما به دلیل حساسیت آن ها در لینک بیلدینگ باید توسط افراد متخصص انجام شود. شما با دریافت خدمات سئو سایت پزشکی از طرف سایان وب می توانید این کار را با خیال راحت به ما بسپارید.

اپلیکیشن های موبایل (در صورت نیاز)

اپلیکیشن های موبایل همیشه تاثیرات مثبت چشمگیری دارند اما به دلیل هزینه بالای آن بسیاری از افراد برای طراحی آن اقدام نمیکنند. البته شما می توانید با صاحب امتیاز و مسئولین اپلیکیشن های بزرگ و پربازدید پزشکی و خدمات درمانی صحبت کنید تا لینک سایت شما در اپلیکیشن های آن ها قرار بگیرد این روش می تواند موجب دریافت ترافیک بالایی برای سایت خدمات پزشکی شما شود.

سئو محلی سایت پزشکی در منطقه

همانطور که قبلا اشاره کردیم سئو های محلی می تواند به عنوان یک مکمل برای سئو سایت شما باشد شما در کنار سئو محلی برای سایت تان می توانید در وبسایت ها یا پیج های پربازدید محلی پست هایی به عنوان مهمان به اشتراک بگذارید این کار باعث دریافت ترافیک خوبی می شود همچنین می توانید از دایرکتوری های محلی استفاده کنید استفاده از دایرکتوری های محلی علاوه بر بالابردن ترافیک شما می تواند مشتریان ثابتی را برای شما جذب کند.

نوبت گیری آنلاین و تلفنی

اگر اقدام به طراحی یک سایت خدمات پزشکی کردید حتما در مرحله اول طراحی گزینه نوبت گیری آنلاین را در اولویت قرار دهید چرا که اکثر جوانان در استفاده از سایت های خدمات پزشکی مایل به دریافت انلاین نوبت هستند که که تعداد این افراد حدود ۲۰ درصد کابران سایت های خدمات پزشکی است.

در واقع هدف این افراد صرفه جویی در وقت است که البته این تفکر باعث صرفه جویی در وقت شما نیز میشود و مدت زمان ماندن کاربر در سایت افزایش پیدا می کند که در رتبه های سایتشما تاثیر مثبت دارد.

تولید محتوای پزشکی و تخصصی

در تولید محتوا به مطالبی مانند بیماری ها، درمان انواع بیماری، چگونگی مبتلا به انواع بیماری و… بپردازید. این مطالب باعث بالارفتن اطلاعات کابران شود و این روش رضایت کاربر را جلب می کند و باعث می شود تا وبلاگ سایت شما را دنبال کنند. در زمان تولید محتوا به کاربران خود فکر کنید یعنی سعی کنید مطلب را برای کاربر تهیه کنید نه موتورهای جستجو.

اگر به دنیال محتوایی براساس معتبر ترین مقاله های روز دنیا و یا مطالعات میدانی هستید می توانید صفر تا صد محتوای تولید خود را به کارخانه تولید محتوای سایان وب واگذار کنید.

استفاده از شبکه های اجتماعی با نام سایت

با فعالیت در شبکه های مجازی می توانید رابطه خود را با کاربران قوی تر کنید در واقع شما تنها به عنوان گوینده عمل نمیکنید بلکه میتوانید انتقادات و نقطه نظرات کاربران را دریافت کنید علاوه براین می توانید لینک مطالب جدید سایت را در شبکه های مجازی منتشر کنید تا بازدید مطالب افزایش پیدا کند.

درج سایت در گوگل مپ

در سایت بخشی با عنوان تماس با ما ایجاد کنید و در آن اطلاعات تماس و آدرس خود را درج کنید همچنان برای سهولت در پیداکردن آدرس ، نشانی خود را در گوگل ثبت کنید این کار تاثیر زیادی در جذب مشتری های محلی دارد.

ایجاد صفحه سوالات پرتکرار در سایت

پاسخ به سوالات کاربران روش بسیار خوبی برای ارتباط با آن ها است و می تواند اعتماد آن ها را به شما جلب کن اما شما با ساختن یک صفحه با عنوان سوالات پرتکرار در وبسایت تان می توانید به سوالات کلی تر که معمولا برای تمام کاربران پیش می آید پاسخ دهید.

سئو سایت خدمات پزشکی بسیار کار دشواری است به طوری که اگر شما تمام نکات قید شده را رعایت کنید و با صرف هزینه و زمان خود ممکن است موفق نشوید در واقع سئو در این زمینه علاوه بر دانش و هزینه نیازمند تجربه است پس اگر قصد طراحی یک سایت در زمینه خدمات پزشکی را دارید تا بتوانید خدمات خود را گسترش دهید و شاهد موفقیت خود در این زمینه باشید باید به فکر یک تیم متخصص و با تجربه باشید. شما برای پشتیبانی رایگان و سفارش سئو سایت خدمات پزشکی می توانید با کارشناسان مرکز پاسخگویی ما تماس بگیرید.

مشاوره سئو

جهت دریافت مشاوره و یا خدمات سئو فرم زیر رو تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.