سئو سایت اختصاصی

یکی از مهمترین عوامل موفقیت سایت ها، سئو سایت اختصاصی است که برای سایت های سفارشی با محتواهای اختصاصی طراحی شده است. سئو سایت اختصاصی معمولا برای سایت هایی انجام می شود که از نظر ظاهر سایت، رنگ، طرح های گرافیکی و سایر ویژگی ها مطابق با سلیقه مشتری باشد. اگر می خواهید اطلاعاتی درباره سئو سایت اختصاصی کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

طراحی سایت اختصاصی چیست ؟

این نوع وب سایت ها از همان ابتدا بر پایه نیاز مشتری طراحی می شوند و در پیاده سازی وب سایت های اختصاصی ، تمام سایت از اول بصورت اختصاصی برای مشتری برنامه نویسی می شود و با توجه به گستردگی کار، طراحی این نوع سایت ها کار یک نفر یا دو نفر نمی باشد و باید از تیمی برای پیاده سازی طراحی سایت استفاده کرد. مزایای سایت اختصاصی این است که متناسب با نوع نیاز مشتری لحاظ می شود و تنها نکته منفی این است که با توجه به تعداد نفرات بالا و صرف وقت و هزینه زیاد برای طراحان، مشتری باید هزینه بیشتری برای این نوع سیستم ها پرداخت کند. امروزه اکثر سایت هایی که درآمد بالایی دارند از طراحی های اختصاصی استفاده می کنند.

اهمیت سئو

سئو برای یک فرد معمولی اهمیت زیادی ندارد اما برای یک مالک سایت بسیار مهم است. هدف سئو استفاده کردن از کلمات کلیدی اصلی است که زمانی که افراد به طور تصادفی یکی از این کلمات را جستجو می ‌کنند، مستقیما به وب سایت شما مراجعه کنند و در نتیجه تعداد بازدیدکنندگان از سایت بالا می رود.

نقش سئو در یک وب سایت چیست؟

با استفاده از سئو صفحات یک سایت و خواندن آنها برای بازدیدکنندگان بسیار ساده می شود و باعث می شود بازدیدکنندگان به جای سردرگرم شدن در انواع اطلاعات مختلف دقیقا همان اطلاعاتی را که نیاز دارند، را پیدا کنند. هر وب سایتی در ابتدا باید از یک نقطه ای فعالیت خود را شروع کند و ممکن است در ابتدا ترافیک بر روی آن سایت کم و یا اصلا وجود نداشته باشد. بدون داشتن ترافیک، سایت شما موفق نخواهد شد. اگر می خواهید افراد مختلف از سایت شما بازدید کنند، سئو کلید حل این مساله است.

بسیاری از فراد در کسب و کارهای خود علاقه زیادی به داشتن یک سایت منحصر بفرد که دارای شکلی متفاوت از دیگر سایت ها باشد، دارند به همین دلیل برای کسب و کار خود سفارش سایت به صورت اختصاصی می دهند که داشتن یک سایت منحصر به فرد باعث جلب طرفداران بیشتری می شود. قالب کلی سایت به صورت اختصاصی بر طبق اصول سئو، برای افزایش سرعت سایت و ویرایش یا حذف کدهای اضافی انجام می شود. بهینه سازی قالب سایت از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا مطابق با اصول سئو و بهینه سازی، بهتر است که سایت از همان ابتدای طراحی به طور دقیق بهینه سازی شود تا در مراحل بعدی سئو سایت اختصاصی دچار مشکل نشود.

روش سئو سایت اختصاصی

کدنویسی سایت های اختصاصی متفاوت است و همچنین روش سئو نیز در برخی از قسمت ها متفاوت خواهد بود. سایت های اختصاصی مشابه دیگر سایت ها نیستند و از نظر ویژگی هایی مانند گرافیک و قالب سایت به صورت منحصر بفرد طراحی می شوند. برای شروع فرآیند سئو سایت اختصاصی و افزایش سرعت سایت که اولین مرحله آن هم بهینه سازی قالب سایت می باشد، نیاز به تغییر در کدها است که بهتر است این تغییرات توسط برنامه نویس و طراح سایت انجام گیرد، زیرا تغییر کدهایی که توسط برنامه نویس دیگری به صورت اختصاصی و منحصر بفرد انجام شده است بیشتر از طراحی یک سایت زمان و نیرو نیاز دارد.

انواع سئو سایت اختصاصی

سئو خود از دو بخش تسکیل شده است. بخش اول سئو سایت داخلی یا On Page SEO نام دارد و بخش دوم سئو سایت خارجی یا Off Page SEO است. سئو داخلی همان بهینه سازی داخلی سایت می باشد که بر روی سایت، برای بهبود سایت صورت می گیرد. مراحل سئو داخلی در سئو سایت اختصاصی شامل بهینه سازی آدرس URL صفحات، بهینه سازی تگ Title ، استفاده از توضیحات متای با کیفیت، استفاده از کلمات کلیدی هدف در محتوا، استفاده از لینک های داخلی و خارجی، افزایش سرعت سایت، بهینه سازی تصاویر سایت، تولید و بهینه سازی محتوای مناسب است.

بهینه سازی داخلی و خارجی در کنار یکدیگر برای بهینه شدن یک سایت بسیار ضروری است. بهینه سازی خارجی به تمام تکنیک هایی که در بیرون از سایت برای بهبود آن صورت می گیرد، گفته می شود. مانند انجام فعالیت هایی در شبکه های اجتماعی، گرفتن بک لینک و مانند این موارد. دلیل استفاده از این فعالیت ها اهمیتی است که موتورهای جستجو به فاکتورهای خارج از سایت می دهد. یکی از این فاکتورها این است که موتورهای جستجو لینک سایت را در سایر سایت ها بررسی می کند اگر سایت های مورد نظر، سایت های معتبر و با رتبه بالا باشند به شما نیز امتیاز خوبی می دهد.

مراحل بهینه سازی سایت اختصاصی

بهینه سازی و سئو سایت اختصاصی چه به روش داخلی و چه به روش خارجی شامل موارد زیادی است که به شرح زیر است:

  • بهینه سازی آدرس URL صفحات
  • استفاده از تگ عنوان
  • استفاده از توضیحات متا meta description
  • استفاده از کلمات کلیدی هدف در محتوا
  • استفاده از طراحی ریسپانسیو
  • استفاده از لینک های داخلی و خارجی

بهینه سازی آدرس URL صفحات

کلمات استفاده شده در آدرس صفحه سایت از اهمیت بسیاری برخوردار است، به همین دلیل بهتر است آدرسی که برای صفحات سایت انتخاب می کنید، مختصر باشد. همچنین آدرس صفحه باید مرتبط با موضوع آن صفحه باشد. در سئو سایت اختصاصی نکته مهمی در ارتباط با آدرس صفحه وجود دارد که استفاده از کلمات کلیدی است. اگر از کلمه کلیدی در آدرس صفحه استفاده کنید به بهینه سازی سایت شما کمک می کند.

استفاده از تگ عنوان

تگ عنوان در سئو سایت اختصاصی مهم ترین بخش محسوب می شود. اگر کلمه کلیدی هدف در عنوان صفحه استفاده شود ارزش بیشتری به آن داده می شود. باید به این نکته توجه کنید که عنوان اصلی صفحه شما در داخل تگ H1 قرار گیرد، زیرا مهم ترین تگ صفحه شما است و در سئو سایت اختصاصی تاثیر زیادی دارد. بعد از تگ H1 تگ H2 به عنوان زیر تیترهای عنوان صفحه به شمار می رود و بهتر است برای سرتیترهای دیگر از تگ H2 استفاده کنید.

استفاده از توضیحات متا meta description

این قسمت توسط کاربران در سایت قابل مشاهده نیست اما در سئو سایت اختصاصی تاثیر دارد. توضیحات متا همان متنی است که در قسمت هد صفحه قرار می گیرد. این متن در هنگام جستجو در گوگل در زیر آدرس صفحه نشان داده می شود.

استفاده از کلمات کلیدی هدف در محتوا

برای سئو سایت اختصاصی باید کلمه کلیدی هدف را در ابتدای متن استفاده کنید و نیازی نیست جمله با کلمه کلیدی آغاز شود تنها استفاده از آن در ۱۰۰ کلمه اول کافی است. در صورتی که متن شما نیاز به مقدمه دارد بهتر است مقدمه را زیاد طولانی نکنیم و از توضیحات اضافه بپرهیزیم تا استفاده از کلمه کلیدی به تعویق انداخته نشود.

استفاده از طراحی ریسپانسیو

در صفحه نتایج جستجو، سایت هایی که با سایزهای مختلف صفحه نمایش سازگار نیستند به جایگاه پایین تری فرستاده می شود و این کار باعث می شود این سایت ها از نظر سئو آسیب ببینند و رتبه آن ها نیز کاهش پیدا کند. ریسپانسیو بودن در سئو سایت اختصاصی بسیار اهمیت دارد و باید در هنگام طراحی سایت به آن توجه شود.

استفاده از لینک های داخلی و خارجی

لینک دادن داخلی در سئو سایت اختصاصی بسیار ارزشمند است و استفاده از ۲ تا ۵ لینک در هر پست مناسب است. لینک دادن داخلی از صفحات سایت به صفحات دیگر سایت در صورتی که با یکدیگر ارتباط داشته باشند، تاثیر خوبی در سئو سایت اختصاصی دارد. در استفاده از لینک های خارجی هم سایتی که به آن لینک می شود و هم سایت شما سود می برید. با لینک دادن خارجی به سایتی که محتوای آن درباره موضوع سایت شما باشد، این مفهوم را به گوگل می رساند که سایت شما دارای مطالب مفیدی در رابطه با آن موضوع است.