سئو سایت مجنتو

سئو سایت مجنتو، فرآیند بهینه سازی وب سایتی است که روی مجنتو اجرا می شود. شما قادر هستید تمام سئو را در مجنتو به سئو فنی، بک لینک و بهینه سازی کلمات کلیدی تقسیم کنید. افزونه های سئو مجنتو را می توان در پنل مدیریت مجنتو نصب نمود و به رتبه بندی بهتر کمک کرد.

ممکن است شما یک متخصص سئو نباشید. اما به عنوان صاحب فروشگاه، لازم است بدانید که برای ظاهر شدن در نتایج جستجوی برتر چه چیزی لازم است. بنابراین مستقیم می رویم سر اصل مطلب!

الگوریتم های گوگل علم موشکی نیستند و شما می توانید آنها را بدون غوطه ور شدن در جزئیات فنی درک کنید. از سوی دیگر، بهینه سازی برای آنها نیازمند سطح مشخصی از مهارت و تجربه است. در حالی که مقادر هستید فهرستی طولانی از راهنماها و مقاله‌های «چگونگی – how to» را در اینترنت بیابید، اما احتمال اینکه نتوانید سئوی مجنتو خود را خودتان اصلاح کنید، وجود دارد.

چرا؟ تا حدی به این دلیل است که بیشتر آن به کدنویسی پیچیده مربوط می شود و شما زمان کافی برای آن نخواهید داشت. دلیل دیگر این است که فروشگاه تجارت الکترونیک شما منحصر به ‌فرد است و مستلزم یک استراتژی SEO است که به طور خاص برای اهداف تجاری شما طراحی می شود.

چک لیست سئو مجنتو:  UX اول است!

یکی از عواملی که شایسته رتبه اول در چک لیستMagento SEO  است، تجربه کاربری است. آخرین تغییرات در الگوریتم‌های جستجو نشان می‌دهد که علاوه بر تغذیه محتوای مرتبط، گوگل می‌خواهد آن سریع، ایمن و کاربرپسند باشد. هدف شرکت موتور جستجو ایجا دیک تجربه آنلاین خوب برای همه کاربران در سراسر وب است. بنابراین اکنون سئوی شما در مجنتو لازم نیست به جستجوهای پیمایشی (crawlers)  Googlebot محدود شود، بلکه لازم است کاربران واقعی را نیز در نظر بگیرد.

در اینجا عوامل اصلی UX هستند که در سئوی شما به حساب می آیند:

نمایه سازی موبایل اول

دسکتاپ را فراموش کنید! از مارس ۲۰۲۱، گوگل کلمات کلیدی را فقط در نسخه های موبایلی وب سایت شما فهرست می کند. برای رسیدگی به ترافیک رو به رشد تلفن همراه، گوگل امتیاز بیشتری را به تلفن‌ها نسبت به رایانه‌های رومیزی ارائه می‌دهد. بنابراین اگر وب‌سایت‌های تلفن همراه شما حاوی کلمات کلیدی کمی هستند یا مشکلات بهینه‌سازی فوری دارند، لازم است برخی تنظیمات سریع را انجام دهید.

عملکرد وب

زمان بارگذاری آهسته بر موقعیت های SERP شما تاثیر منفی می گذارد. از همان لحظه‌ای که گوگل در تابستان ۲۰۲۱ به‌روزرسانی Core Web Vitals  را اجرا نمود، سرعت صفحه یک عامل رتبه‌بندی جدید است که براساس مجموعه جدیدی از معیارها به نام Core Web Vitals  اندازه ‌گیری می شود. اگر شما و رقیبان شما محتوای مشابه و مرتبطی دارید، گوگل سایتی را ترجیح می دهد که سریعتر بارگذاری شود. بنابراین به غیر از بهبود تجربه خرید، سرعت نیز دارای این توانایی است که به شما نسبت به رقبای سئو شما برتری بدهد.

ایمنی و  HTTPS

نشان دادن امنیت وب سایت شما برای هر فروشگاه آنلاین ضروری است. مشتریان تردید دارند که اطلاعات کارت خود را در سایت هایی بدون پروتکل SSL بگذارند. گوگل سایت هایی را که اتصالات امن ارائه نمی دهند و داده های کاربران را به خطر می اندازند، جریمه می کند. بنابراین، اطمینان حاصل نمایید که وب سایت مجنتو خود را به آخرین نسخه به روزرسانی نمودید و وب سایت خود را زیبا و ایمن نگه دارید. در واقع، اگر شما سایت مجنتو خود را به طور منظم به روز نکنید، ممکن است توسعه دهندگان و برنامه نویسان شما در منطق با تضاد مواجه شوند.

سئوی فنی مجنتو

پس از اینکه سئو فروشگاه خود را برای افراد بهینه ساختید، بسیار مهم است که سایت خود را برای کراولرهای (جستجوی پیشمایشی) گوگل در دسترس قرار دهید. نسخه جدید مجنتو پایه محکمی برای اطمینان از اینکه گوگل وب سایت شما را درک می کند فراهم می سازد. این بخش، جنبه فنی سئو سایت مجنتو را خلاصه می‎کند و توضیح می دهد. آن را به عنوان چک لیست سئو سایت مجنتو برای فروشگاه آنلاین خود در نظر بگیرید.

نقشه سایت مجنتو

بخش اساسی سئو در مجنتو، تولید نقشه های سایت XML و HTML است. می توانید کراولرها را بگیرید و به معنای واقعی کلمه آنها را در محتوای سایت خود به کار ببرید و اسکن فروشگاه خود را آسان سازید. اگر مسیر کراولر‌های Google را کنترل کنید، آن‌ها صفحاتی را می‌بینند – فقط آن‌هایی که شما می‌خواهید به آنها نشان دهید. به عنوان مثال، شما قادر هستید فقط صفحات محصول محبوب را برجسته سازید، نه صفحاتی را که مشتریان تمایلی به خرید آنها ندارند.

نسخهMagento 2  به شما اجازه می دهد تا نقشه سایت XML را به طور خودکار از طریق یک سری مراحل پیکربندی ایجاد کنید. وقتی نوبت به نقشه سایت HTML می‌رسد، تنظیماتMagento 2  فاقد عملکرد هستند. شما این امکان را دارید که با کمک یک برنامه نویس و توسعه دهنده تنظیمات HTML را سفارشی سازید یا با تیم ما تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد.

فایل های ربات

وقتی نقشه سایت XML شما آماده شد، در فایل های robot.txt قرار می گیرد. این فایل‌ها وظیفه دارند به گوگل بگویند که کدام صفحات سایت شما را پیمایش کند یا خیر. بنابراین، اگر محصولاتی با عملکرد پایین در فروشگاه تجارت الکترونیک خود دارید، قادر هستید از تنظیماتMagento 2  برای قرار دادن برچسب noindex، nofollow در صفحات محصولی که نمی‌خواهید در آن رتبه‌بندی شوید، استفاده کنید.

URL سئو مجنتو

URL های کوتاه، ثابت و قابل خواندن به موتورهای جستجو کمک می کنند که محتوای صفحه را بهتر درک کنند. بسیاری از کارشناسان، “URL” را مکان مناسبی برای درج کلیدهایی مانند نام دسته ها یا زیر شاخه ها می دانند. با این حال، این باعث می شود URL ها طولانی تر و کمتر برای مشتریان و ربات های گوگل مفید باشند.

هیچ کس نمی خواهد URL با زنجیره ای کامل از حروف را ببیند. خوشبختانه، عملکرد سئوMagento 2  قادر است به شما در کوتاه کردن URL های خود کمک کند اگر URL کد فروشگاه را به “خیر” پیکربندی کنید.

محتوای تکراری

دردسر بزرگ برای بسیاری از تاجران آنلاین زمانی است که چندین URL به یک محتوا اشاره می کنند. به عنوان مثال، می توانید یک تی شرت سفید را در هر دو دسته “ورزشی” و ” لباس راحتی ” قرار دهید، که باعث می‎شود دو لینک جداگانه به یک محصول (محتوا) اشاره کنند. همچنین برای خرده فروشان آنلاین معمول است که توضیحات محصول را از سایت سازنده کپی کرده و همان متن را در وب سایت خود قرار دهند. اگر گوگل ببیند محتوای مشابهی در چندین سایت منتشر شده است، آنها را از SERP حذف می کند.

شما می توانید این مشکل را با ویژگی Canonical Tags موجود در پنل مدیریتMagento 2  حل کنید. با تنظیم URL برای استفاده از متا تگ متعارف در یک صفحه خاص، گوگل تمام محتوای یکسان دیگر سایت شما را نادیده می گیرد.

لینک های داخلی

ربات های گوگل وقتی در سایت شما کراول می کنند، سعی دارند رابطه ای بین صفحات پیدا کنند. آنها از لینک های داخلی برای حرکت در فروشگاه آنلاین شما و شناسایی نوع محصولاتی که می فروشید استفاده می کنند. به عنوان مثال، شما در حال فروش اقلام ورزشی هستید و یک پیمایشگر روی کفش های فوتبال فرود می آید. اگر صفحه محصول کفش فوتبال حاوی لینکی به کفش بسکتبال باشد، ربات Google به آن صفحه می رود و به این نتیجه می رسد که شما کالاهای ورزشی می فروشید.

شما قادر هستید لینک های داخلی را در مجنتو ۲ با ویژگی محصولات مرتبط ایجاد کنید. موارد مرتبط را به هر یک از صفحات محصول خود اضافه کنید و Google از نوع محصولاتی که فروشگاه شما ارائه می دهد ایده خواهد گرفت.

کلمات کلیدی متا مجنتو

حال، فرض کنید بهینه سازی سئو را درست انجام داده اید، گوگل شما را در نتایج جستجو بالا می برد، اما هیچ کس روی لینک شما کلیک نمی کند. متاسفانه سایت هایی با CTR پایین مدت زیادی در SERP نمی مانند. به همین دلیل است که نوشتن یک عنوان متا و توضیحات خوب برای موفقیت در سئوی شما بسیار مهم است.

خبر بد این است که شما قادر نیستید همین کار را برای صفحات دسته بندی و محصولات انجام دهید. نه مجنتو ۲ و نه مجنتو ۱ از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند. بنابراین، شما دو گزینه در دسترس دارید: از یکی از افزونه‌های سئوی مجنتو استفاده کنید یا اطلاعات متا تنظیم کد سفارشی را برای هر صفحه وب بنویسید. ما دومی را توصیه می کنیم زیرا برنامه های افزودنی شخص ثالث حجم بیشتری می گیرند و می توانند عملکرد فروشگاه شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

مراحل نهایی بهینه سازی سئو

شما بخش فنی را انجام داده اید. فروشگاه مجنتو شما برای سرویس دهی به ربات های گوگل و کاربران واقعی بهینه شده است.

پس بعد چه می شود؟ اکنون، می‌توانید از زیربنای فنی خود استفاده کنید و روی دو اصل سئو تمرکز کنید: کلمات کلیدی و لینک سازی.

به طور خلاصه، این دو عامل به گوگل نشان می دهد که محتوای شما مرتبط و قابل اعتماد است. با این حال، بر خلاف تمام موارد ذکر شده در بالا، اینها نیاز به کار مداوم، ارزیابی مجدد و بهبود دارند.

سئو فرآیند پویایی است که شامل تنظیمات مداوم است. با این وجود، مزایای بهینه سازی سئو مجنتو ارزش سرمایه گذاری تمام وقت و هزینه صرف شده را دارد.