طراحی سایت خدماتی

‌‍‌‌‌به عنوان یک ارائه دهنده خدمات در دنیای امروز، می دانید که بهترین راه برای دستیابی به مشتریان بالقوه، به صورت آنلاین است. به منظور راحتی و کارایی، اکثر مشتریان ترجیح می‌دهند به جای تماس یا توقف حضوری، از طریق وب‌سایت شما برنامه‌ریزی کنند. برای اینکه انتظارات آنها را برآورده سازید و فروش خود را به حداکثر برسانید، به یک نرم افزار زمان بندی آنلاین نیاز دارید تا بتوانید رزرو و پرداخت را از طریق سایت تجاری خود بپذیرید.

بهترین بخش این است که شما مجبور نیستید یک شرکت بزرگ باشید، کارکنان را استخدام کنید، یا بدانید که چگونه برای ایجاد یک سایت برای کسب و کار خدماتی خود، کدنویسی کنید. ما اینجا هستیم که به شما نشان دهیم که چگونه قادر هستید به راحتی خودتان به طراحی سابت خدماتی با بالاترین سطح عملکرد، قابلیت اطمینان و امنیت پرداخت بپردازید.

در اینجا نحوه ساخت و طراحی سایت خدماتی حرفه ای را در ۱۰ مرحله به شما ارائه می دهیم:

۱- سایت خود را راه اندازی کنید

اولین قدم این است که سازنده سایتی را انتخاب کنید که تمام نیازهای طراحی و کسب و کار شما را به طور همزمان برآورده سازد. اگر به دنبال شروع سریع با یک پایه خوب هستید که بتوانید بعدا به صورت کامل آن را شخصی سازی کنید، اجازه دهید همکاران ما در سایان وب همه امور را برای شما انجام دهد.

۲- یک طرح بندی انتخاب نمایید

وقتی صحبت از چیدمان سایت شما می شود، دو مکتب اصلی طراحی وجود دارد: سایت کلاسیک و تک صفحه. هر دو گزینه های عالی هستند و انتخاب شما به نیازهای خاص کسب و کار شما بستگی دارد.

گزینه کلاسیک شامل صفحات جداگانه برای هر بخش از سایت مبتنی بر خدمات شما است. اگر محتوای متنوعی دارید – به طور مثال یک وبلاگ، گالری عکس یا صفحه سوالات متداول – که می‌خواهید در مکان‌های مختلف سایت خود توزیع کنید، این انتخابی عالی است.

از طرف دیگر سایت تک صفحه ای به یک صفحه محدود می شود. هر آیتم منو، کاربر را به بخش دیگری از همان صفحه می برد، نه اینکه به بخش های جداگانه منتهی شود. مزیت این روش این است که قادر هستید ترتیبی را که بینندگان محتوای شما می بینند کنترل نمایید، علاوه بر این در موبایل عالی کار می کند. تعداد فزاینده ای از کسب و کارها به دلیل طراحی قوی و سادگی، دومی را انتخاب می کنند.

۳- سایت خود را علامت گذاری کنید

ما می دانیم که شما برای ایجاد ظاهر و احساس برند خود فکر زیادی کرده اید. برای حفظ هویت برندی که مشتریان شما می شناسند و دوست دارند، مطمئن شوید که این عناصر به سایت شما منتقل می شوند. در اینجا چند نکته برای سفارشی کردن سایت خود به گونه ای که نشان دهنده برند شما باشد را برای شما گردآوری نمودیم:

 • یک دامنه دریافت کنید

نام دامنه شما آدرس آنلاین شماست. به طور معمول، این نام کسب و کار شماست، زیرا باعث می شود سایت شما حرفه ای به نظر برسد و برند شما را در وب قرار دهد.

 • یک لوگوی سفارشی بسازید

هر چقدر هم که کوچک باشد، لوگوی شما نقش بزرگی برای کسب و کار شما ایفا می کند. لوگوی شما لازم است جایگاه برجسته ای در سایت شما داشته باشد، زیرا این امر برای ایجاد شناخت و آگاهی از برند بسیار مهم است. اگر از قبل لوگویی ندارید، قادر هستید به راحتی لوگوی خود را با استفاده از یک سازنده لوگو ایجاد کنید. سپس می‌توانید از لوگوی خود در همه پلتفرم‌ها، از جمله وب‌سایت، خبرنامه‌ها و حتی فاویکون خود (نماد کوچکی که در یک برگه در مرورگر شما ظاهر می‌شود) بهره ببرید. در نهایت، فراموش نکنید که همیشه لوگوی خود را به صفحه اصلی خود پیوست دهید.

 • رنگ های خود را انتخاب کنید

انتخاب رنگ شما تاثیر بسیار زیادی بر هویت برند شما دارد. رنگ‌ها نه تنها به سایت شما زیبایی می‌بخشند، بلکه احساسات را برمی‌انگیزندیا تداعی‌های خاصی را با برند شما نشان می‌دهند.

پالت رنگ شما نقش مهمی در عملکرد کلی سایت شما ایفا می کند و هم نرخ تبدیل و هم زمان صرف شده در یک صفحه را تقویت می سازد. تحقیقات نشان می دهد که تا ۹۰ درصد ارزیابی یک شخص از سایت شما تنها بر اساس رنگ ها است. علاوه بر این، رنگ شناسایی برند را تا ۸۰ درصد بهبود می بخشد.

به همین دلیل، بسیار مهم است که هنگام طراحی سایت خدماتی، یک طرح با برند قوی – از جمله یک طرح رنگی قدرتمند، آرم و نام دامنه – انتخاب کنید.

۴- صفحات مناسب را اضافه کنید

اکنون نوبت به بخش سرگرم کننده است. به تمام محتوایی که می خواهید به سایت خدمات خود اضافه کنید فکر کنید و استراتژیک ترین راه را برای سازماندهی آن تعیین نمایید. این کسب و کار شماست، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که چند صفحه را شامل شود. در اینجا محبوب ترین گزینه ها وجود دارد:

 • صفحه نخست

این مرکز مرکزی سایت شما است. از آنجایی که اغلب اولین برداشت مردم از برند شما است، باید هم توجه را جلب کند و هم آموزنده باشد. اطمینان حاصل کنید که نام شرکت شما را به طور برجسته نشان می دهد و به وضوح آنچه را که انجام می دهید توضیح می دهد.

از آنجایی که هدف سایت شما شروع رزرو است، باید دکمه Book Now را نیز در بالای صفحه قرار دهید. این به کاربران این امکان را می دهد که خدمات شما را بلافاصله پس از ورود به سایت رزرو یا برنامه ریزی کنند.

 • صفحه رزرو

برای کسب درآمد بیشتر، لازم است یک سیستم زمان‌بندی آنلاین اضافه کنید که به مشتریان امکان می‌دهد خدمات شما را به صورت آنلاین رزرو و پرداخت کنند. در حالی که می توانید پلت فرم برنامه ریزی آنلاین خود را در هر نقطه از سایت خود قرار دهید، بسیاری از کسب و کارها ترجیح می دهند یک صفحه رزرو جداگانه داشته باشند. به این ترتیب، شما قادر هستید خدمات خود را به روشی بصری و سازمان یافته ارائه دهید که شامل تمام جزئیات ضروری، مانند نام، قیمت و در دسترس بودن است.

 • صفحه درباره ما

صفحه درباره ما شرح شخصی کسب و کار شما را ارائه می دهد. این مکانی عالی برای به اشتراک گذاشتن داستان شخصی شما است، از منشاِ کسب و کارتان گرفته تا دستاوردهای حرفه ای و بیانیه ماموریت شرکت. مردم لازم است احساسی از شخصیت پشت برند شما داشته باشند، زیرا این در نهایت به شما کمک می کند که ارتباط عمیقی با مشتریان ایجاد کنید. به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات، شکل‌گیری روابط جوهره کسب و پرورش مشتریان وفادار است.

 • صفحه تماس

اگر بازدیدکنندگان لازم است زمانی را صرف جستجوی اطلاعات تماس شما کنند، ممکن است به این نتیجه برسند که ارزش تماس گرفتن یا خرید خدمات شما را ندارد. به همین دلیل، صفحه یا بخش جداگانه ای را به تمام اطلاعات تماس خود اختصاص دهید. این شامل شماره تلفن، ایمیل، حساب های رسانه های اجتماعی، فرم تماس و هر راه ممکن دیگری است که مشتریان قادر به تماس با شما باشند.

 • وبلاگ

وبلاگ، پلت فرمی ارزشمند برای ساخت جامعه ای وفادار، تثبیت خود به عنوان یک مرجع در این زمینه، و هدایت ترافیک به سایت شما است. در واقع، ۷۲ درصد از بازاریابان آنلاین می گویند که تولید محتوا موثرترین تاکتیک سئو یا بهینه سازی موتور جستجو برای آنهاست که درباره رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو و افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت شما صحبت می شود.

 • تاییدیه ها و گواهینامه ها

هیچ چیز برای مشتری بالقوه تاثیرگذارتر از بررسی های مثبت و بی طرفانه از خدمات عالی شما نیست. برای بسیاری از مشتریان، نظرات خوب عامل محرک تصمیم آنها برای تبدیل است. با در نظر گرفتن این موضوع، یک صفحه توصیفات را در سایت خود قرار دهید – این یک تاکتیک بازاریابی مهم است که می تواند منجر به فروش شود.

 • پوشش روابط عمومی

اگر در نشریات برجسته منتشر می‌شوید، این نکته را در وب‌سایت خود مطرح کنید. درست مانند توصیفات، این اعتبار برند شما را بهبود می بخشد.

 • صفحه پرسش و پاسخ

با قرار دادن صفحه پرسش‌های متداول، می‌توانید به سؤالاتی پاسخ دهید که به طور طبیعی ممکن است در هنگام مرور سایت شما توسط مشتریان پیش بیاید. این به مشتریان بالقوه کمک می کند که درباره محصول شما احساس راحتی کنند و برای برند شما اعتمادسازی می کند.

۵- یک سیستم زمان بندی برای فروش خدمات خود اضافه کنید

در مرحله بعد، یک سیستم زمان بندی را به سایت خود اضافه کنید که مشتریان بتوانند خدمات شما را به صورت آنلاین رزرو و پرداخت کنند.

علاوه بر این، قرارهای زمان‌بندی‌شده می‌تواند به‌ طور خودکار هم با تقویم کسب‌ و کار شما و هم با تقویم مشتریان همگام‌سازی شود. همچنین به جزئیات مشتریان خود – از جمله اطلاعات تماس، تولدها و یادداشت های مربوطه – دسترسی خواهید داشت که بتوانید بهترین تجربه مشتری را ایجاد کنید.

۶- به سئو توجه کنید

سئو عمل بهینه سازی سایت شما است که صفحات شما در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشند. برای این منظور با چند مرحله ساده شروع به کار کنید:

 • نام دامنه مناسب را انتخاب کنید
 • در Google برای کسب و کار من ثبت نام کنید
 • از کلمات کلیدی استراتژیک در سراسر سایت خود بهره ببرید

۷- سایت خود را سازگار با موبایل کنید

بیش از ۵۰ درصد از کل ترافیک سایت در سراسر جهان از طریق تلفن های هوشمند انجام می شود. این تعداد فقط در حال افزایش است، به این معنی که بسیار مهم است که خدمات رزرو خود را به راحتی از طریق تلفن همراه برای همه در دسترس قرار دهید.

برای بهینه سازی بروزر تلفن همراه، لازم است مطمئن شوید که سایت شما در یک صفحه کوچک قابل خواندن و پیمایش است.

۸- نظر دوم را دریافت کنید

قبل از اینکه روی انتشار کلیک کنید و سایت خود را ران کنید، مطمئن شوید که همه چیز همانطور که مد نظر شماست کار می کند. سایت خود را پیش‌نمایش کنید و طرح‌بندی آن را مرور نمایید، و فراموش نکنید که آن را چند بار تصحیح کنید. هر چه چشمان شما بیشتر بتوانند اشتباهات را زودتر تشخیص دهند، بهتر است.

۹- خدمات خود را تبلیغ کنید

هنگامی که طراحی سایت خدماتی شما به اتمام رسید و آن را منتشر ساختید، خواه یک سایت سلامتی باشد یا سایت سالن، آن را تبلیغ کنید که مردم درباره برند شما باخبر شوند و اطلاعات کسب کنند. راهی عالی برای شروع، انتشار این خبر در رسانه های اجتماعی است.

۱۰- سایت خود را به روز نگه دارید

برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن، سایت خود را تازه و به روز نگه دارید. این شامل انطباق با آخرین روندها و افزودن محتوای جدید وبلاگ برای به روز نگهداری سایت است.

با طراحی سایت خدماتی که مشتریان را قادر می سازد خدمات شما را به صورت آنلاین خریداری کنند، کسب و کار خود را به ارتفاعات جدیدی می رسانید و در نتیجه درآمد خود را افزایش می دهید.