سئو

سئو تکنیکال چیست؟ نکات ضروری در رابطه با سئو تکنیکال

سئو تکنیکال چیست

ممکن است یک پست اصول سئو درباره سئو فنی فنی متناقض باشد. با این وجود ، برخی از دانش اساسی در مورد جنبه فنی تر سئو می تواند به معنای تفاوت بین یک سایت با رتبه بالا و سایتی باشد که به هیچ وجه رتبه ای ندارد. سئو فنی آسان آسان نیست ، اما در اینجا ما به زبان غیرمستقیم توضیح خواهیم داد که هنگام کار در پایه فنی وب سایت خود به چه جنبه هایی که باید (از توسعه دهنده خود بخواهید) توجه کنید.

سئو فنی چیست؟

سئو فنی به منظور افزایش رتبه صفحات آن در موتورهای جستجو به بهبود جنبه های فنی یک وب سایت اشاره دارد. ساخت وب سایت سریعتر ، آسان تر برای خزیدن و قابل درک برای موتورهای جستجو ستون های بهینه سازی فنی هستند. سئو فنی بخشی از سئو درون صفحه است ، که تمرکز بر بهبود عناصر در وب سایت شما برای کسب رتبه های بالاتر است. این برعکس سئو خارج از صفحه است ، که مربوط به ایجاد قرار گرفتن در معرض وب سایت از طریق کانال های دیگر است.

چرا باید سایت خود را از لحاظ فنی بهینه کنید؟

گوگل و سایر موتورهای جستجو می خواهند بهترین نتیجه ممکن را برای درخواست خود به کاربران ارائه دهند. بنابراین ، روبات های گوگل صفحات وب را با تعداد زیادی عوامل خزیده و ارزیابی می کنند. برخی از عوامل به تجربه کاربر بستگی دارد ، مانند سرعت بارگذاری صفحه. عوامل دیگر به روبات های موتور جستجو کمک می کنند تا آنچه را که صفحات شما درمورد آن هستند درک کنند. این همان چیزی است که ، در میان دیگران ، داده های ساخت یافته انجام می دهد. بنابراین با بهبود جنبه های فنی به موتورهای جستجوگر کمک می کنید تا سایت خود را خزیده و درک کنند. اگر این کار را به خوبی انجام دهید ، ممکن است از رتبه های بالاتر یا حتی نتایج غنی پاداش بگیرید.

همچنین روش دیگری نیز وجود دارد: اگر در سایت خود اشتباهات فنی جدی انجام دهید ، آنها می توانند برای شما هزینه کنند. شما اولین نفری نخواهید بود که موتورهای جستجو را به طور کامل از خزیدن سایتتان با اضافه کردن تصادفی برش در مکان اشتباه در پرونده روبوت تی ایکس تی خود مسدود کنید.

اما این یک تصور غلط است که شما فقط باید برای جلب رضایت موتورهای جستجو ، روی جزئیات فنی وب سایت متمرکز شوید. یک وب سایت باید در وهله اول به خوبی کار کند – سریع ، روشن و آسان برای استفاده باشد. خوشبختانه ، ایجاد یک بنیاد فنی قوی اغلب با تجربه بهتری هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو همزمان می شود.

خصوصیات یک وب سایت بهینه فنی چیست؟

یک وب سایت با صدای فنی برای کاربران سریع است و خزیدن برای ربات های موتور جستجو آسان است. یک راه اندازی فنی مناسب به موتورهای جستجو کمک می کند تا در مورد یک سایت بدانند و از سردرگمی ناشی از ، به عنوان مثال ، کپی کردن مطالب جلوگیری می کند. علاوه بر این ، بازدید کننده ها و موتورهای جستجوگر را با پیوندهای غیر کاری به خیابان های بن بست نمی فرستند. در اینجا ، ما به زودی به برخی خصوصیات مهم یک وب سایت بهینه فنی خواهیم پرداخت.

۱- سریع است

امروزه ، صفحات وب باید سریع بارگیری شوند. مردم بی تاب هستند و نمی خواهند منتظر بمانند تا صفحه باز شود. در سال ۲۰۱۶ ، تحقیقات نشان داده است که ۵۳٪ از بازدید کنندگان وب سایت تلفن همراه در صورت عدم باز شدن یک صفحه وب در عرض سه ثانیه ، ترک می کنند. بنابراین اگر وب سایت شما کند است ، مردم ناامید می شوند و به وب سایت دیگری منتقل می شوند ، و شما تمام این ترافیک را از دست می دهید.

گوگل می داند که صفحات وب آهسته تجربه کمتری را ارائه می دهند. بنابراین آنها صفحات وب را که سریعتر بارگذاری می شوند ترجیح می دهند. بنابراین ، یک صفحه وب آهسته همچنین نتیجه جستجو را پایین تر از معادل سریعتر خود قرار می دهد ، که منجر به ترافیک حتی کمتری می شود.

نمی دانید وب سایت شما به اندازه کافی سریع است؟ نحوه تست سرعت سایت خود را بخوانید. بیشتر تست ها همچنین به شما نشان می دهند که چه چیزی باید بهبود یابد. ما شما را از طریق نکات معمول بهینه سازی سرعت سایت در اینجا راهنمایی خواهیم کرد.

۲- برای موتورهای جستجو خزنده است

موتورهای جستجو از ربات ها برای خزیدن یا عنکبوت کردن وب سایت شما استفاده می کنند. این روبات ها پیوندهایی را برای کشف محتوا در سایت شما دنبال می کنند. یک ساختار پیوند داخلی عالی اطمینان خواهد داد که آنها درک خواهند کرد که مهمترین محتوای سایت شما چیست.

اما روش های بیشتری برای راهنمایی روبات ها وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر نمی خواهید آنها به آنجا بروند ، می توانید آنها را از خزیدن محتوای خاصی مسدود کنید. همچنین می توانید به آنها اجازه دهید صفحه‌ای را خزنده کنند ، اما به آنها بگویید که این صفحه را در نتایج جستجو نشان ندهند یا پیوندهای آن صفحه را دنبال نکنند.

پرونده روبات تی ایکس تی

شما می توانید با استفاده از فایل روبات تی ایکس تی دستورالعمل های روبات را در سایت خود قرار دهید. این یک ابزار قدرتمند است که باید با دقت به کار گرفته شود. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ، یک اشتباه کوچک ممکن است مانع از خزیدن ربات ها (قسمت های مهم) سایت شما شود. بعضی اوقات ، افراد ناخواسته پرونده های سی اس اس و سی اس سایت خود را در پرونده روبات تی ایکس تی مسدود می کنند. این پرونده ها حاوی کد هستند که به مرورگرها می گوید سایت شما چگونه باید باشد و چگونه کار می کند. اگر این پرونده ها مسدود شده باشند ، موتورهای جستجو نمی توانند دریابند که آیا سایت شما به درستی کار می کند یا خیر.

در کل ، توصیه می کنیم اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه کار می کند ، به روبات تی ایکس تی بروید. یا ، شاید حتی بهتر ، بگذارید یک توسعه دهنده آن را برای شما انجام دهد.

تگ ربات های متا

متا تگ ربات ها یک تکه کد است که شما به عنوان بازدید کننده در صفحه مشاهده نمی کنید. در کد منبع در به اصطلاح بخش سر یک صفحه قرار دارد. ربات ها هنگام یافتن صفحه این بخش را می خوانند. در آن ، آنها اطلاعاتی را که در صفحه می یابند یا آنچه را که باید با آن انجام دهند پیدا می کنند.

اگر می خواهید ربات های موتور جستجو یک صفحه را خزنده کنند ، اما به دلایلی آن را از نتایج جستجو دور نگه دارید ، می توانید با تگ متا ربات ها به آنها بگویید. با استفاده از تگ های متا ربات ها نیز می توانید به آنها دستور دهید که صفحه را خز کنند ، اما پیوندهای موجود در صفحه را دنبال نکنید. با جستجوگر سئو آسان می توان به یک پیام یا صفحه از نو ایندکس یا نوف دنبال کرد. بیاموزید برای کدام صفحه می خواهید این کار را انجام دهید.

۳- این پیوندهای مرده ندارد

ما بحث کرده ایم که وب سایت های کند ناامید کننده هستند. چیزی که حتی ممکن است برای بازدیدکنندگان از یک صفحه کند آزاردهنده تر باشد ، فرود آمدن به صفحه ای است که اصلاً وجود ندارد. اگر پیوند منجر به صفحه غیر موجود در سایت شما شود ، افراد با صفحه خطای ۴۰۴ روبرو می شوند. می رود تجربه کاربری خود را با دقت ساخت!

چه چیز دیگری ، موتورهای جستجو دوست ندارند این صفحات خطا را پیدا کنند. و ، آنها تمایل دارند که حتی اگر مخفی باشند ، پیوندهای مرده تری نسبت به بازدید کنندگان پیدا کنند ، زیرا از هر پیوندی که در آن وارد می شوند ، پیروی می کنند.

متأسفانه ، اکثر سایت ها (حداقل) برخی لینک های مرده دارند ، زیرا یک وب سایت یک کار مداوم در حال انجام است: مردم چیزهایی را می سازند و چیزها را می شکنند. خوشبختانه ابزاری وجود دارد که به شما کمک می کند تا لینک های مرده را در سایت خود بازیابی کنید. درباره این ابزارها و چگونگی حل خطاهای ۴۰۴ بخوانید.

برای جلوگیری از پیوندهای غیر ضروری ، همیشه باید یو آر ال را حذف کنید یا آن را تغییر دهید. در حالت ایده آل ، شما آن را به صفحه ای که جایگزین صفحه قدیمی است ، هدایت می کنید. با یو آست سئو ، به راحتی می توانید خود را تغییر مسیر دهید. بدون نیاز به یک توسعه دهنده!

۴- موتورهای جستجو را با محتوای تکراری اشتباه نمی کند

اگر در چندین صفحه از سایت خود – یا حتی در سایت های دیگر – محتوای یکسانی دارید ، ممکن است موتورهای جستجو اشتباه گرفته شوند. زیرا اگر این صفحات همان محتوای را نشان دهند ، کدام یک از آنها باید بالاترین رتبه را کسب کنند؟ در نتیجه ، آنها ممکن است تمام صفحات را با همان محتوای پایین رتبه بندی کنند.

متأسفانه ، شما ممکن است یک مسئله محتوای تکراری را حتی بدون دانستن آن داشته باشید. به دلایل فنی ، یو آر ال های مختلف می توانند محتوای مشابه را نشان دهند. برای یک بازدید کننده ، این هیچ تفاوتی نمی کند ، اما برای موتور جستجو این کار را می کند. محتوای مشابه را در یو آر ال متفاوت مشاهده می کند.

خوشبختانه ، یک راه حل فنی برای این مسئله وجود دارد. با استفاده از عنصر پیوند به اصطلاح متعارف ، می توانید صفحه اصلی – یا صفحهای را که می خواهید در موتورهای جستجو رتبه بندی کنید – نشان دهید. در یوآست سئو می توانید به راحتی یک یو آر ال معمولی برای یک صفحه تنظیم کنید. یو آست سئو برای سهولت در این زمینه ، شما را به همه صفحات خود ارجاع می دهد. این به جلوگیری از تکراری از مطالب کمک می کند که حتی ممکن است حتی از آن آگاهی نداشته باشید.

۵- امن است

وب سایت با بهینه سازی فنی یک وب سایت ایمن است. ایمن کردن وب سایت شما برای تضمین حفظ حریم خصوصی کاربران ، یک نیاز اساسی امروزه است. کارهای زیادی برای ایمن سازی وب سایت (وردپرس) شما وجود دارد و یکی از مهمترین کارها اجرای اچ تی تی پی اس است.

اچ تی تی پی اس اطمینان می دهد که هیچ کس نمی تواند داده های ارسال شده بین مرورگر و سایت را رهگیری کند. به عنوان مثال ، اگر افراد به سایت شما وارد شوند ، اعتبار آنها بی خطر است. برای پیاده سازی اچ تی تی پی اس در سایت خود به یک گواهینامه اس اس ال به اصطلاح اس اس ال احتیاج دارید. گوگل اهمیت امنیت را اذعان می کند و بنابراین اچ تی تی پی اس را به یک سیگنال رتبه بندی تبدیل می کند: وب سایت های ایمن بالاتر از معادل های ناایمن هستند.

به راحتی می توانید بررسی کنید که آیا وب سایت شما در اکثر مرورگرها اچ تی تی پی اس است. در سمت چپ نوار جستجوگر مرورگر خود ، در صورت ایمن بودن قفل را مشاهده خواهید کرد. اگر می بینید که کلمات “امن نیست” شما (یا توسعه دهنده خود) باید کارهای دیگری انجام دهید!

۶- بعلاوه: داده های ساختاری دارد

داده های ساخت یافته به موتورهای جستجو کمک می کند وب سایت ، محتوا یا حتی شغل شما را بهتر بشناسند. با داده های ساخت یافته می توانید به موتورهای جستجو بگویید ، محصولی را که می فروشید یا کدام دستور العمل هایی را در سایت خود دارید. به علاوه ، این امکان را به شما می دهد تا انواع جزئیات را در مورد آن محصولات یا دستور العمل ها ارائه دهید.

از آنجا که یک قالب ثابت شرح داده شده در اسکیما دات او آرجی وجود دارد که باید در آن اطلاعاتی ارائه دهید ، موتورهای جستجو می توانند به راحتی آن را پیدا کرده و درک کنند. به آنها کمک می کند تا محتوای شما را در یک تصویر بزرگتر قرار دهند. در اینجا ، می توانید داستانی در مورد چگونگی عملکرد آن و نحوه عملکرد یو آست سئو به شما در این زمینه بخوانید. به عنوان مثال ، یو آست سئو بلوک های ساختار داده داده ای رایگان برای محتوای چگونه و پرسش های متداول دارد.

اجرای داده های ساخت یافته می تواند چیزی بیش از درک بهتر موتورهای جستجو برای شما به ارمغان آورد. همچنین باعث می شود محتوای شما برای نتایج غنی واجد شرایط باشد؛ آن نتایج براق با ستاره ها یا جزئیاتی که در نتایج جستجو مشخص است.

۷-به علاوه: دارای نقشه نقشه ایک ام ال است

به عبارت ساده ، نقشه سایت ایکس ام ال لیستی از تمام صفحات سایت شما است. این یک نقشه راه برای موتورهای جستجو در سایت شما است. با استفاده از آن ، شما مطمئن خواهید شد که موتورهای جستجو محتوای مهم در سایت شما را از دست نخواهند داد. نقشه سایت ایکس ام ال اغلب در پست ها ، صفحات ، برچسب ها یا سایر انواع پست های سفارشی طبقه بندی می شود و شامل تعداد تصاویر و آخرین تاریخ اصلاح شده برای هر صفحه است.

در حالت ایده آل ، یک وب سایت به نقشه سایت ایکس ام ال احتیاج ندارد. اگر ساختار پیوند داخلی دارد که همه محتوا را به خوبی متصل می کند ، به ربات ها نیازی به آن نخواهند داشت. با این حال ، همه سایت ها ساختار خوبی ندارند و داشتن نقشه سایت ایکس ام ال هیچ آسیبی به آن وارد نخواهد کرد. بنابراین ما همیشه توصیه می کنیم که یک نقشه سایت ایکس ام ال در سایت خود داشته باشید.

۸- به علاوه: وب سایت های بین المللی از اچرفلنگ استفاده می کنند

اگر سایت شما بیش از یک کشور یا کشورهایی را که به همان زبان صحبت می شود ، هدف قرار می دهد ، موتورهای جستجو برای درک اینکه به کدام کشورها یا زبانی که می خواهید برسید نیاز به کمک کمی دارند. اگر به آنها کمک کنید ، آنها می توانند به وب سایت مناسب برای منطقه خود در نتایج جستجو نشان دهند.

برچسب های اچرفلنگ به شما کمک می کنند تا همین کار را انجام دهید. شما می توانید برای صفحه ای تعریف کنید که کشور و زبان مورد نظر برای آن تعیین شده است. این همچنین یک مشکل محتوای تکراری احتمالی را حل می کند: حتی اگر سایت ایالات متحده و انگلیس شما همان محتوای را نشان دهند ، گوگل می داند که برای منطقه دیگری نوشته شده است.

بهینه سازی وب سایت های بین المللی کاملاً ویژه است. اگر می خواهید نحوه رتبه بندی سایت های بین المللی خود را بیاموزید ، توصیه می کنیم به آموزش سئو چند زبانه ما نگاهی بیندازید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.